פורום רפואת שיניים - השתלות שיניים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
22:12

שתלים וגשר זמני

שלום רב ד"ר!
אני בשלב סיום שתלים בלסת התחתונה. נותר שתל אחד בודד בלסת הימנית/תחתונה. אני אמורה לפנות שוב לרופא בעוד שבועיים בדיוק מהיום להוצאת תפרים ולביצוע השתל הבודד. לאחר מכן הרופא הסביר לי כי אגיע רק באמצע יולי כדי להרכיב את הגשר הקבוע לתמיד. הבעיה המטרידה והמפריעה לי ביותר היא העובדה שהרכיבו לי שיניים לא מהמעבדה. הזמניות מזעזעות במראה. גדולות, משום מה צהובות, עבות מאוד. אי אפשר לצחצח, אי אפשר לנגוס אוכל, קשה לאכול. המראה לא אסתטי, כאשר אני מדברת, מסתכלים לי ישר על הפה כי זה בולט, מכוער ומביך. הזמניות הורכבו רק בלסת הקדמית התחתונה. השתלים בצידי הלסתות חשופים. האם אני אמורה במשך חצי שנה כך להישאר. האם יש פיתרון אחר להחלפה? מדוע אי אפשר להרכיב גשר אחד/אחיד שיקיף את כל הלסת התחתונה. שהשיניים בעיקר תהיינה קטנות, דקות יותר, לבנות, אסתטיות שניתן לדבר בלי בושה ולאכול כמו בן אדם. מדובר בשיניים שלא מתאימים כלל וכלל לבן אדם ואני מנועה מלפרט למי הם מתאימים. הייאוש גדול. מה הפיתרון. תודה רבה.
שתלים וגשר זמני ‏(ד"ר נחום סאמט)
07:05

שתלים וגשר זמני

שלום,
יש כמה סוגים של גשרים זמניים. חלקם מבוצעים במרפאה וחלקם מבוצעים במעבדה. הגשרים המעבדתיים יפים יותר, בד"כ, ועשויים מחומר עמיד יותר, אבל יש להם עלות נוספת משמעותית, בעיקר כאשר מדובר בגשר המשחזר שיניים רבות.
רופאים רבים מנסים להקל על המתרפאים ולהוזיל את הטיפול ע"י שימוש בגשרים זמניים המבוצעים במרפאה.
במידה והגשר הזמני אינו נראה לך, אני מציע לדבר עם הרופא/ה ולברר איתם מהי האלטרנטיבה ומה עלותה.
לראש הפורום >

מידע על השתלות שיניים