פורום רפואת שיניים - השתלות שיניים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
שאלה ‏(צבי)
00:30

שאלה

שלום,

בן 65, עם בעיה בשיניים שדורשת טיפול של עקירת 2 שיניים והשתלה של 3 שתלים. בינתיים, ביצעתי עקירה של שן אחת.

בשנתיים וחצי האחרונות, עקב אוסטאופורוזיס, אני נוטל אקטונל אחת לחודש שמכיל Risedronate Sodium 150mg.

שאלותיי:
1. האם אכן יש בעיה כלשהי בשילוב של נטילת אקטונל ובמקביל ביצוע טיפול שיניים של שתלים?
2. האם זה בסדר שאמשיך בטיפול עקירה והשתלה של שתלים ובמקביל נוטל אקטונל? או שעליי להפסיק את אחד מהטיפולים האלה?

אודה לתשובתך.
אקטונל ‏(ד"ר נחום סאמט)
07:32

אקטונל

שלום,
לצערי אין תשובה חד משמעית לשאלך. במאמר שתוכל למצוא ב:
http://jird.com/assets/downloads/robertmarx_vol3.pdf
קובע ד"ר מרקס, אחד האנשים החשובים בתחום, שאין בעיה למעשה בביצוע טיפול בעזרת שתלים לאמשים במצבך.
ואולם, זהו מאמר מ-2011, והדברים משתנים בהתאם לממצאים הנאספים כל הזמן.
לדעתי, ההחלטה במצבך צריכה להתבסס, בין השאר, על מהלך הריפוי לאחר העקירה שכבר עברת . אם הריפוי היה תקין, כי אז כנראה לא צריכה להיות בעיה. אם הריפוי היה בעייתי, הייתי מחליט בהתאם לממצאים עצמם.
מכל מקום, כדי להבטיח שאתה נמצא בטיפול נכון המבוסס על הידע העדכני ביותר, הייתי פונה לביצוע הטיפול (לפחות את שלב העקירות והשתלים) במרכז רפואי גדול ומוכר.
לראש הפורום >

מידע על השתלות שיניים