פורום רפואת שיניים - השתלות שיניים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
15:23

השתלות או שיניים תותבות

האם אצל אישה מבוגרת שצריכה שיניים חדשות ברוב הלסת התחתונה וברוב הלסת העליונה כדאי שהיא תעבור השתלות או שעדיף שיניים תותבות?
השתלות או שיניים תותבות ‏(ד"ר נחום סאמט)
16:45

השתלות או שיניים תותבות

שלום חיה,
תותבות יושבות על החניכיים, שהן רקמה רכה. ולכן, רמת האחיזה שלהן במקום (בעיקר בלסת התחתונה) היא חלשה מאד. הן ניידות בפה, מתרוממות בזמן לעיסה ובזמן דיבור, ואינן מרגישות או נוחות כמו שיניים רגילות. היתרון היחיד שלהן הוא שבאופן יחסי מדובר על טיפול זול ושאינו דורש כל כירורגיה.
לעומת זאת, אפילו תותבות הנאחזות בשתלים הן טובות בהרבה, משום שהוספת 2-4 שתלים בכל לסת מאפשרת לייצור תותבות שהן יציבות בהרבה, לא רוקדות בפה, ומאפשרות לעיסה ודיבור טובים.
הפתרון שנחשב הטוב ביותר הוא גשרים על גבי שתלים. גשרים אינם יוצאים מהפה, ולכן דומים יותר לשיניים טבעיות. גשרים הם גם הנוחים ביותר משום שאינם דורשים לכסות את החיך. אבל זהו פתרון יקר בהרבה.
ההחלטה איזה פתרון טוב לאותה אישה מבוגרת דורש בדיקה עם צילומים, כדי להבין גם מה מצבה הרפואי ומה מצב הלסתות שלה, וגם להבין מה היא רוצה ולאיזה עלות כספית היא מוכנה.
הפתרון הנכון הוא הפתרון שיהיה הכי מתאים לה.
לראש הפורום >

מידע על השתלות שיניים