פורום רפואת שיניים - השתלות שיניים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
15:55

השתלות במקום שיניים תותבות

לאבא שלי יש שיניים תותבות והם לא נוחות לו לטענתו. בכל פעם שהוא יכול הוא מוריד אותם ומסתובב בלעדיהם. הוא בן אדם בן 68. אין לו כסף לעשות השתלות וחשבנו הילדים לחלק בינינו את התשלומים של ההשתלות בשבילו השאלה אם אדם שמסתובב עם שיניים תותבות בערך שלוש שנים יכול לעשות השתלות? אם אין שינוי במבנה של הלסת בגלל השיניים התותבות?
06:52

השתלות במקום שיניים תותבות

שלום נעמה,
יש פכמה פתרונות במצבו של אביך. הבעיה ידועה, אבל צריך להתאים את הפתרון לו ולצרכיו ולציפיותיו. כמובן שצריך לדעת מה מצבו הרפואי ומה מצב הלסתות.
הדבר הנכון הוא לפנות למומחה לשיקום ולבצע הערכה של מצב התותבות הקיימות. לפעמים, טיפול והתאמה חוזרת של התותבת פותרת את רוב הבעיה. לפעמים, תוספת של 2-4 שתלים בעיקר בלסת התחתונה יכולה לאפשר תפקוד מצויין עם תותבת, ללא צורך בהוצאה הגדולה הכרוכה בשיקום בעזרת גשרים.
ולכן, אני ממליץ על בדיקה מסודרת אצל מומחה לשיקום, שיוכל להעריך את מצבו, את מצב התותבות, ולהציע תוכנית טיפול שתתאים לו באופן הכי יעיל.
מקווה שעזרתי.
לראש הפורום >

מידע על השתלות שיניים