פורום אורוגניקולוגיה - דליפת/בריחת שתן, צניחת רצפת אגן

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
21:39

כריתת רחם - כן או לא?

שלום רב,

אני בת 46.5 ויש לי ילדה. אני לא מעוניינת בהריון נוסף אבל יש לי חששות. אשמח למעט מידע.
יש לי מיומה שלפני כ8 שנים (במהלך ההריון) היתה בגודל 2.2 ס"מ וכיום לפי האולטראסאונד היא כ 5.5*6 ס"מ.נדמה לי שפונה לתוך הרחם.
במהלך השנתיים האחרונות היו לי דימומים מוגברים במהלך המחזור ובבדיקת דם שנעשתה כדרך אגב לפני 3 חודשים התגלה שההמוגלובין שלי הוא 6. הגעתי לבי"ח וקיבלתי שתי מנות דם והמשך טיפול בברזל (בכדורים). מאז כבר עלה לי ההמוגלובין ל9.5 .
כדרך טיפול בדימומים הותקנה לי מירנה לפני כחודשיים. מאז יש לי דימומים לא סדירים לאורך כמעט כל הזמן והבנתי שזה חלק מההסתגלות.
אלא שביום שלישי האחרון בשעות הערב החל דימום מסיבי מאוד ללא הפסק (ברמה שטמפון של או.בה. סופרפלוס הספיק למספר דקות בלבד) מספר שעות. הגעתי לבי"ח לפי המלצת הרופא שלי ושם תוך כדי השהות הדימום נרגע והפסיק.כרגע אני עומדת בפרשת דרכים האם יש עוד סיכוי להסתגלות למירנה (האם הדימום הקיצוני שהיה נראה סביר כדרך מההסתגלות הזו) או לבצע כריתת רחם. לי לא הוסבר כלום על אופציה נוספת.
השאלה השניה היא מה ההשלכות של כריתת רחם (ללא כריתת שחלות) האם יש תופעות לוואי לדבר? עברתי קטע טראומתי מהדימום המפחיד שהיה ולא נראה לי שאוכל לעמוד בעוד אחד כזה. אני מבוהלת מזה מאוד.
תודה, ענת
כריתת רחם ‏(ד"ר אלקלעי מנחם )
23:08

כריתת רחם

שלום ענת,
קראתי בעיון את שאלתך / לוויןתייך המפורטות מארועי הדימום שעברת.
את נמצאת בדיוק בתקופת המבחן של הטיפול התרופתי שקבלת (מירנה).
במידה וטיפול זה לא יועיל - אני ממליץ להתחיל לשקול את האופציות הכירורגיות. כריתת רחם היא אופציה אחת ( שיכולה להתבצע אני בדרך לפרוסקופית או וגינלית) בהתאם לגודל הרחם. אופציה נוספת היא כריתת המיומה בהיסטרוסקופיה.
אשמח לעמוד לרשותך ליעוץ ...

בברכה
דר. מני אלקלעי
לראש הפורום >

מידע על רופאי גינקולוגיה ומיילדות (נשים)