פורום רופאי שיניים - כירורגיית פה ולסתות

ד"ר איתי זאבי ,מנהל פורום רופאי שיניים - כירורגיית פה ולסתות

מנהל הפורום 
ד"ר איתי זאבי

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
15:31
אפטות בפה
שלום אני סובלת מילדות מאפטות בפה. ניסיתי הכל כל משחה חדשה שיוצאת אני מנסה ושום דבר לא עוזר. יכולים להיות שבועות שיש לי 4 ו-5 אפטות בבת אחת. הרבה מאכלים קשה לי לאכול בגלל הכאבים שהם גורמים לי. אני פשוט לא יודעת מה לעשות. עשיתי בדיקות ולא מוצאים בדרכים לטיפול ובהפסקה של התופעה הזאת אצלי. אני מקפידה על הגיינת שיניים ופה. הולכת לשיננית. מה בכל זאת אפשר לעשות?תודה
אפטות בחלל הפה ‏(איתי זאבי)
09:53
אפטות בחלל הפה
שלום,
לצערי אפטות בחלל הפה יכולות להופיע באופן כרוני ומהוות מטרד גדול (בלשון המעטה..). ברוב המקרים לא מוצאים סיבה ספציפית אשר ניתנת לטיפול. במקרים מסויימים ניתן ליחס את הופעת האפטות לחסר בוויטמינים מסויימים או למחלה סיסטמית, ואז טיפול בבעייה הבסיסית מביא לשיפור גם בחלל הפה.
מומלץ להבדק על ידי מומחה/ית ברפואת הפה ולבצע ברור מלא הכולל, בין היתר, בדיקות דם מקיפות, התייעצות עם גסטרואנטרולוג, ראומטולטג ואימונולוג.
כאמור ברוב המקרים לא נמצא גורם בר טיפול ואז הטיפול מכוון להקלה בסימפטומים. אולם גם כאן לצערי הדבר מוגבל ואין טיפול מספיק טוב. מומלץ ראשית להתיעץ עם דיאטן/נית ולשנות הרגלי תזונה שעשויים להוות גורם מסייע להופעת האפטות ולחומרתן. מומלץ לנסות תכשירים שונים להקלה שניתן לרכוש ללא מרשם רופא. במקרים ספציפיים ירשום לך הרופא טיפול בסטרואידים או א״ב לטיפול מקומי.
כמובן, כמו שציינת, כל אלו צריכים לבוא במקביל להקפדה על היגיינת הפה. בהקשר זה מומלץ לנסות לשנות את משחת השיניים ושטיפות הפה בהם את משתמשת (שיכולים גם הם להוות גורם מסייע להופעת האפטות) ולהשתמש במברשת שיניים רכה.

בהצלחה,

איתי זאבי.
לראש הפורום >
מידע על