פורום רופאי שיניים - כירורגיית פה ולסתות

ד"ר איתי זאבי ,מנהל פורום רופאי שיניים - כירורגיית פה ולסתות

מנהל הפורום 
ד"ר איתי זאבי

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
11:18
עקירת שן עודפת לילדה בת 7
שלום, בבדיקת שיניים במרפאות מכבידנט התגלתה שן עודפת לביתי, לפני כשנתיים, הופננו למומחים באסותא ונאמר לנו להמתין עד שהשן תתפתח ולהמתין לביקורת בעוד שנה, בביקורות חוזרות הוחלט להוציא את השן בהרדמה מלאה. רגע לפני ההרדמה הרופא בדק את צילום הסיטי שעשינו בנוסף לרנטגנים ואמר שהוא לא יעשה את הניתוח כי השן קרובה מדי לתעלות האף והפנה לבי"ח, פנינו לאיכילוב ושם אמרו לנו שצריכים להמתין ולהתייעץ, ייעוץ פרטי בבית החולים ,עם אורטודנט ורופא שיניים ילדים, בשביל לגבות את עצמם. רציתי לשאול אם יש אפשרות לבדיקה אצלך ואם יש אפשרות לעשות ניתוח באסותא .תודה
שיניים עודפות ‏(איתי זאבי)
16:27
שיניים עודפות
שלום,
שיניים עודפות בלסת העליונה הקדמית אינן נדירות. (באופן כללי השכיחות באוכלוסיה נעה בין 1% ל 5%). עקירת שן עודפת נדרשת כשהשן מהווה גורם מפריע, כגון במצבים של עיכוב בבקיעת שיניים, הטייה של שיניים סמוכות, כאשר נדרש טיפול ליישור שיניים, ספיגת שורשי שיניים סמוכות או כשסביב השן העודפת הכלואה מתפתח תהליך פתולוגי. ביתר המצבים אין הכרח לעקור את השן ונדרש מעקב תקופתי של רופא שיניים וצילומים. אם במקרה של בתכם השן אינה סימפטומטית ואינה מהווה גורם מפריע, נראה שההמלצה שקיבלתם להתייעצות עם אורתודונט וביצוע מעקב היא נכונה. כמובן שעל מנת לחוות דיעה מדוייקת יותר יש צורך בבדיקה ובבחינת הצילומים שבוצעו.
לצערי הפורום הנוכחי לא נועד להפנות מטופלים לרופא ספציפי זה או אחר, בכלל זאת גם אני.
אם אתם מעוניינים בחוות דעת נוספת על אלו שכבר קיבלתם, אני ממליץ לפנות לאחת ממרפאות פה ולסת בבתי החולים או לפנות לרופא פרטי דרך הפרסומים באינטרנט וביתר המדיות הזמינות.

בהצלחה,

איתי זאבי.
לראש הפורום >
מידע על