פורום רופאי שיניים - כירורגיית פה ולסתות

ד"ר איתי זאבי ,מנהל פורום רופאי שיניים - כירורגיית פה ולסתות

מנהל הפורום 
ד"ר איתי זאבי

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
TMJ ‏(איתי)
16:09
TMJ
אני סובל מTMJ כבר מעל שנה, פיזיותרפיה וסד לילה שאני משתמש בו כבר 9 חודשים לא מועילים. מה עוד אפשר לעשות עם כאבים בשרירים והקנאקים?
בנוסף אני זמר ושירה מאמצת את הלסת ומחזקת את הכאבים, האם גם אחרי טיפול אני לא אוכל לשיר?
16:29
בעיות של מפרק הלסת
שלום,

בעיות ממקור מפרק הלסת כוללות לרוב קליקים, כאב והגבלה בפתיחת הפה ובתנועות המפרק. מלבד הטיפולים שציינת ישנם טיפולים נוספים כגון: שטיפת מפרק, ארתרוסקופיה וניתוחים. ראשית יש לאבחן בין בעייה מפרקים לשרירית, שכן טיפולים אלו מכוונים למפרק בלבד. הטיפול בבעייה ממקור שרירי כולל לרוב תרופות שונות לכאבים כרוניים. חשוב לציין כי רוב הטיפולים אינם פותרים את הקליקים, אלו ניתנים לטיפול רק בניתוח. אולם, קליק בלבד לא מהווה אינדיקציה לניתוח. אם אתה זמר במקצועך אז בוודאי ששירה מרובה, כמו כל מאמץ של מפרק הלסת, רק מחמירים את הבעייה. אחד הדברים שיש לנסות זו מנוחה מלאה. מומלץ לגשת לבדיקה מסודרת באחד ממחלקות פה ולסת בבית חולים או על ידי כירורג פה ולסת שזהו תחום מומחיותו.

בהצלחה,

איתי זאבי.
16:41
תודה רבה על העזרה, אך
לגבי עניין השירה, רק רציתי לדעת אם יש חשש שאני אצטרך להימנע כליל משירה ולהחליף מקצוע
תשובה ‏(איתי זאבי)
16:49
תשובה
לא סביר אבל זו אפשרות. אך בלי לבדוק אותך לא יכול לומר יותר מכך. מומלץ כאמור לגשת לבדיקת מומחה ולשאול את כל השאלות.

בהצלחה!
לראש הפורום >
מידע על