פורום רופאי שיניים - כירורגיית פה ולסתות

ד"ר איתי זאבי ,מנהל פורום רופאי שיניים - כירורגיית פה ולסתות

מנהל הפורום 
ד"ר איתי זאבי

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
08:03

עקירת שן בינה עליונה

שלום,
אתמול בבוקר עברתי עקירת שן בינה עליונה. השן לא הוצאה כפי שהיא אלא נחצתה ואז הוצאה. הרופא לא נתן לי אנטיביוטיקה. מיד לאחר זריקת ההרדמה הרגשתי נפיחות בגרון וקושי לבלוע בצד העקירה וכך גם שעתיים לאחר העקירה.היום אני מרגישה כאב די חזק בגרון בזמן בליעת רוק ואוכל (בצד של העקירה) וכאב כשאני פותחת את הפה. האם זה נורמלי ? יש צורך לגשת לרופא?
11:16

עקירה כירורגית של שן בינה עליונה

שלום,
ראשית לפי הסיפור אני לא רואה סיבה לדאגה. כל מה שתואר יכול להיות חלק ממהלך ריפוי תקין, ממליץ לשלב מספר סוגים של משככי כאבים ולהקפיד על יתר ההוראות שקיבלת לאחר עקירה.
לגבי אנטיביוטיקה זה לא בהכרח נחוץ וקרוב לוודאי לא קשור למהלך הריפוי בשלב זה. אם מתפתח זיהום זה קורה רק אחרי מס׳ ימים. לגבי התחושה של הנפיחות, הכאב בגרון וקושי בבליעה אלו גם תופעות ידועות שנובעות בעיקר מההרדמה באזור החיך וגם בשל העקירה ואין מה לדאוג זה ילך וישתפר בימים הקרובים. לידיעה ביומיים הראשונים לאחר פעולה כירורגית לרוב יש החמרה, ביום השלישי זה מתחיל להתייצב ומשתפר בהדרגה. במידה ואין שיפור תוך 3-4 ימים או במצב של החמרה משמעותית אני ממליץ לגשת לרופא המטפל.
בהצלחה,

איתי זאבי.
שאלה נוספת ‏(שואלת)
19:49

שאלה נוספת

שלום,
תודה על תשובתך.הנפיחות בגרון והקושי בבליעה אכן עברו לי אך מבוקר היום שלאחר העקירה אני מרגישה תחושת סחרחורת ו"ראש כבד" ותופעה זו מחמירה בהליכה.האם תופעות אלה יכולות להיות קשורות לעקירה?
תשובה נוספת ‏(ד"ר איתי זאבי )
15:33

תשובה נוספת

היי..
אני חושב שיש קשר בין הדברים במיחוד שאת מדווחת כי יש שיפור באור העקירה. ממליץ לפנות לרופא השיניים המטפל ולרופא המשפחה במידת הצורך.

בהצלחה,

איתי זאבי.
לראש הפורום >

מידע על כירורגיית פה ולסת