פורום רופאי שיניים - כירורגיית פה ולסתות

ד"ר איתי זאבי ,מנהל פורום רופאי שיניים - כירורגיית פה ולסתות

מנהל הפורום 
ד"ר איתי זאבי

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
15:54

כאבים חזקים בפירקי הלסתות

שלום,יש לי בעיות רבות בפרקים שהתעצמו בחדשיים האחרונים,ברך נפוחה ודלקתית-מקבלת 3 זריקות חומצה היל'ר, וכאבים חזקים גם בפרקים של הלסת.הייתי אצל מומחית פה ולסת בשע'צ חזרתי לשים סד לילה. עושה קומפרסים חמימים, קצת עסוי. התחיל בצד ימין שם הראה הct בריחת סחוס מאד מאד רעה, ופתאום לפני יומיים איני יכולה ללעוס כלום, אפילו משהו רך,בצד שמאל - שכואב מאד מאד מאד. אני נואשת, נדמה לי שזו בעית פרקים כללית שתוקפת את כל גופי אבל אשמח ואודה לקבלת עצה מה עוד ניתן לעשות בענין הכאבים כל הזמן - בלסתות. (ידוע לי שבמקרה גרוע ניתן להחליפ ברך אבל מה עם פרקי הלסת? מפחיד ממש...)אני בת 77וחצי. תודה !
הפרעות מפרק הלסת ‏(איתי זאבי )
13:35

הפרעות מפרק הלסת

שלום,
הפרעות של מפרק הלסת הן נפוצות אך לרוב אינן קשורות במחלת מפרקים כלל גופית. על מנת להגיע לאבחנה במקרה שלך יש צורך בבדיקה מסודרת עם ההדמיות. מה שאת מתארת נשמע הגיוני במצב של החמרה ההפרעה הבראה לידי ביטוי בכאבים וההגבלה בפתיחת הפה. הטיפול כולל טיפול שמרני כמו שכבר הוצא לך ובהמשך בכפוף לאבחנה ניתן לטפל על ידי סד לילה, שטיפת מפרק, ארתרוסקופיה של המפרק. במקרים חמורים יותר ישנה אינדיקציה גם להתערבות ניתוחית ובמקרי קיצון גם בהחלפת מפרק הלסת.

על מנת להתקדם בטיפול יש לגשת לאחת ממחלקות פה ולסת בבתי החולים.

בהצלחה,

איתי זאבי
לראש הפורום >

מידע על כירורגיית פה ולסת