פורום רופאי שיניים - כירורגיית פה ולסתות

ד"ר איתי זאבי ,מנהל פורום רופאי שיניים - כירורגיית פה ולסתות

מנהל הפורום 
ד"ר איתי זאבי

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
08:34

פלטה וואקום או שתלים

שלום
עקרתי את השיניים העליונות, בסי.די נראה שאני צריכה לעשות הרמת סינוס עמוק, הרופא הציע לא לעשות אלה, לעשות 4 שתלים קדמיות והשאר פלטה קפיץ, שאלתי האם זה לא זז כלל.? שאלה שניה, אפשרות לעשות פלטה וואקום. האם הפלטה הזאת יציבה ולא זזה? לא יודעת מה להחליט
09:54

שיקום לסת עליונה מחוסרת שיניים

שלום,
שיקום לסת עליונה מחוסרת שיניים יכול להתבצע במספר דרכים. צריך להבחין בין שיקום קבוע - כזה שמודבק או מוברג לשתלים ולא יוצא.. לבין שיקום נשלף - כגון תותבת שלמה ללא שתלים או כזו שנתמכת על ידי שתלים.
הטיפול יבחר לפי רצון המטופל, הגיל, המצב הרפואי, גם כמות העצם הזמינה לשתלים לאחר העקירות וכמובן משיקולי תקציב כלכלי.
אז לאחת משאלותייך - ״פלטת ואקום״ אם אני מבין נכון זו תותבת שלמה - כזו שמכסה את החיך ונתמכת רק על הרקמות שלך ונשארת שם כתוצאה בין היתר מוואקום. זו תותבת שלמה נשלפת שיכולה להיות פיתרון טוב אך כמובן שאיכות החיים פחותה בהשוואה לדברים קבועים. זו גם תהיה תכנית הטיפול הזולה ביותר כנראה.
תותבת שנתמכת על 4 שתלים בלסת העליונה זה פיתרון סביר אבל.. גם היא נשלפת ולא נשארת קבוע בפה וכם במקרה כזה בד״כ התותבת תתמך גם על הרכס וגם על החיך. צריך לדעת שעקרונית אורך החיים של שתלים שתומכים תותבת נשלפת בלסת העליונה קצר יותר והם נוטים להכשל יותר בהשוואה לשתלים סטנדרטיים.
האופציה הטובה ביותר מבחנית איכות חיים וסיכויי ההצלחה - היא שיקום קבוע על גבי שתלים. כשחסרה עצם ניתן לבצע הרמות סינוס להשתלות עצם וביצוע 8 שתלים לשיקום קבוע. זהו הטיפול עם המידע המחקרי הרחב ביותר וזו גם תהיה המלצתי אם הדבר מתאים במקרה שלך. הטיפול כרוך בניתוח קצת יותר מורכה אך בהחלט סביר שלאחר תקופת ריפוי קצרה יתן לך איכות חיים טובה לאורך זמן, זו קרוב לוודאי תהיה תכנית הטיפול היקרה ביותר. במקרים שרוצים להמנע מהרמות סינוס - משיקולי תקציב או שיקולים אחרים.. ניתן לבדוק אפשרות לביצוע 6-8 שתלים שחלקם ימוקמו בזוית על מנת לעקוף את הסינוס ועדיין לאפשר שיקום קבוע .

ממליץ לפנות לייעוץ מסודר אצל כירורג פה ולסת.

בהצלחה,
איתי זאבי
לראש הפורום >

מידע על כירורגיית פה ולסת