פורום רופאי שיניים - כירורגיית פה ולסתות

ד"ר איתי זאבי ,מנהל פורום רופאי שיניים - כירורגיית פה ולסתות

מנהל הפורום 
ד"ר איתי זאבי

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
התאמת טיפול ‏(חסיה)
10:09

התאמת טיפול

שלום ד"ר ממש מקווה לקבל מענה כבר נואשתי, בת 44 יש לי מחלת חניכיים וחוסר עצם הלכתי למס מומחים/רופאים /מרפאות וכל אחד מבחינת טיפול אומר לי אחרת להוריד את כל השיניים ולעשות אול אן 4, האחר שתלים, עוד מרטפה שאני צריכה להוריד רק 3 שיניים ולעשות טיפולים והשתלות עצם וכו.... יש לציין שלא זזות לי השיניים ואין כאבים פשוט אובדת עצות מה הטיפול הנכון למי שיש לו מחלת חניכיים האם השיניים שישארו יחזקו לאורך זמן אני משקיעה עכשיו סכום לא קטן השאלה אם זה כדאי מבחינת טיפולים וסבל אי אפשר לדעת כמה זמן יחזיק הטיפול. ממש ממש אשמח לחוות דעתך למי שסובל ממחלת חניכיים מה מומלץ להשאיר את השיניים וכמובן לטפל במה שצריך או עקירה של הכל ולעשות שתלים. תודה רבה
שימור שיניים או שתלים? ‏(ד"ר איתי זאבי )
14:31

שימור שיניים או שתלים?

שלום,
ברור שלא אוכל לתת לך תשובה שנכונה ספיציפית למקרה שלך ללא בדיקה קלינית וצילומים. אבל, אוכל לתת לך כמה קווים מנחים. הראשון, שתלים תפקידם לשקם אזור שהוא מחוסר שיניים. כלומר.. כל עוד השיניים בפה אין מה לדבר על שתלים. השני.. אם ניתן לשמר שן בטיפול שמרני זה תמיד נכון יותר על פני עקירה. כך.. שאם ניתן במקרה שלך לשמר את השיניים הקיימות על ידי טיפולים שונים ולהמנע מעקירה זו בוודאי התכנית הטובה יותר. שיניים שכבר איבדת ונעקרו או כאלו שלא ניתן לשמר והגורל שלהן הוא עקירה.. את אזורים החסר האלו ניתן לשקם על ידי שתלים. לעתים חסר העצם יחייב השתלת עצם. לעקור באופן גורף את כל השיניים ולבצע שיקום מלא על גבי שתלים בתצורת All On 4 או כל דבר אחר זה לא פיתרון. אף אחד לא אמר שהשתלים שיעשו לך יהיו טובים יותר מהשיניים הקיימות.. שוב, בהנחה שסביר לשמר אותן.

לדעתי במצב כזה שהוא כנראה מורכב ולאחר שקיבלת מספר יעוצים ואת בוודאי מבולבלת... מומלץ לגשת למומחה לשיקום הפה או במסגרת פרטית או במסגרת בית חולים או אוניברסיטה ובשיתוף פעולה עם כירורג ויתר המומחים הרלוונטיים תקבלי ייעוץ שלם מלא וכזה שאת בוודאי יכולה לסמוך עליו.

בהצלחה.

איתי זאבי.
לראש הפורום >

מידע על כירורגיית פה ולסת