פורום רופאי שיניים - כירורגיית פה ולסתות

ד"ר איתי זאבי ,מנהל פורום רופאי שיניים - כירורגיית פה ולסתות

מנהל הפורום 
ד"ר איתי זאבי

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
03:01

עקירת שתלים

שלום, אימי בת 60.
לסת תחתונה ללא שיניים ויש שני שתלים קידמיים
(טיפה צדדים לימין ושמאל) וע"ג יש תותבת טיקטק.
סביב שני השתלים יש נסיגה ורק מ"מ טופס אותם.
התוכנית לעקור את שני השתלים ולשתול שניים חדשים קידמיים.
נאמר שברגע שעוקרים את שני השתלים במקומם יישארו שני "בורות". ויש הצעה שבזמן עקירת השתלים להשתיל עצם פרה כדי שלא יהיה משקעים לאחר העקירות.
- לשאלתי, מה התועלת של מילוי "הבורות"
האם רק למראה שלא יהיה משקעים בלסת
או שזה יוסיף ליציבות השתלים (למרות שלא באותה נקודה יושתלו) החדשים והתותבת?
אשמח לדעתך.
09:55

השתלת עצם אחרי עקירות

שלום,
קשה לתת יעוץ במקרה הזה מבלי לבדוק את המטופלת, לראות צילומים ולהבין טוב יותר את תכנית הטיפול מתוכננת. מצד אחד, השתלת עצם באתר עקירות (שתלים / שיניים) זו פרוצדורה מקובלת שמטרתה לשמור על כמה שיותר נפח באתר העקירה גם לצורך השתלה עתידית באותו האזור וגם על מנת לשפר את האסתטיקה של הרכס על מנת למתן כמה שיותר את השקעים שיוותרו לאחר העקירה.,מצד שני, לא כל מקרה מצריך השתלת עצם. העצם באתר העקירה נבנית מעצמה. במקרה הזה אם תמיכת העצם הקיימת לשתלים גם ככה מינימלית אז השקעים לא צפויים להיות משמעותיים והעצם צפויה להבנות גם ככה. מבחינה אסתטית אין משמעות גם כן להשתלת עצם. השאלה היכן השתלים החדשים מתוכננים להתבצע וכמה הדפקט בעצם לאחר העקירה יהיה משמעותי. לעיתים התקנת שתל בסמוך לאתר עקירה יכול להשפיע על העצם שתיבנה סביב השתל העתידי השתלת עצם כן יכולה לתרום ליצובו.
כמו שפתחתי הדבר תלוי במקרה הספציפי שלצערי אין לי את התמנה השלמה על מנת לתת תשובה חד משמעית. כמו כן החלטות מהסוג הזה לעיתים מתקבלות במהלך הפעולה עצמה.

בהצלחה,

איתי זאבי.
לראש הפורום >

מידע על כירורגיית פה ולסת