פורום רופאי שיניים - כירורגיית פה ולסתות

ד"ר איתי זאבי ,מנהל פורום רופאי שיניים - כירורגיית פה ולסתות

מנהל הפורום 
ד"ר איתי זאבי

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
20:32

ייעוץ בנוגע לטיפול בבעיית כאבים והקרנות

שלום רב,
מזה זמן רב שאני סובלת מכאבים בעורף, וכאבים והקרנות עד לכף רגל ימין. כל צד ימין שלי "שחוק" יותר (ראו בצילום במפרק הלסת) ויש כאבים במיפרק ירך ימין.
יש לי אבחון בסיסי של רופא שיניים "קרוס בייט" בצד שמאל של הלסת. יש לי תחושה שעם השנים מבנה הלסת הלא סימטרי מציק יותר ויותר.
אני ישנה עם סד לילה שלאחרונה משום מה כבר לא נוח לי בו משהו. אני חשה שיש כל הזמן אי נוחות וחוסר שקט באזור הלסת. איך כדאי לטפל בבעיה?
בעיה במפרק הלסת ‏(איתי זאבי )
22:58

בעיה במפרק הלסת

שלום,
לפי הסיפור נראה כי אכן קיימת בעייה של מפרק הלסת. סד לילה הוא טיפול אפשרי אך לא תמיד יחידי ובטח אם את מרגישה החמרה וחוסר התאמה של הסד. מומלץ לפנות לבדיקה מסודרת במסגרת פה ולסת בביח. לפי הבדיקה ישקלו אם יש צורך בצילומים נוספים. במקרים מסוימים שטיפת מפרק או אנדוסקופיה למפרק יכולים להטיב. במקרים מתקדמים (מה שלא נראה לפי הסיפור שלך) יש צורך בהתערבות ניתוחית.

בהצלחה,

איתי זאבי.
15:36

בעיה במיפרק הלסת

הי איתי
תודה רבה על המענה. אפנה לבית חולים לבירור נוסף. אך עוד שאלה קטנה:
האם יש לדעתך אפשרות ליצור איזון בין שני צידי הלסת ללא התערבות כירורגית? משהו כמו גשר שמאזן את הפה? אני בת 47. איזשהו טיפול שהגוף יוכל לקבל תמיכה לאורך זמן, ללא טיפול חודרני ולאזן כך את המערכת?
15:38

בהמשך לשאלתי הקודמת- ראה למעלה

המשך ‏(איתי זאבי )
09:02

המשך

ישנם מגוון טיפולים לאיזון הסגר. בחירת הטיפול תלויה בממצאים הספציפיים והמקור לבעייה. ישנם מקרים בהם דרושה התערבות כירורגית. וישנם מקרים שניתן להסתפק ביישור שיניים או בשיקום השיניים בלבד. כמובן שלא כל מקרה דורש טיפול מלכתחילה.
חוזר על המלצתי להבדק באופן מסודר ולקבל את כל התשובות.

בהצלחה
המשך ‏(איתי זאבי )

המשך

ישנם מגוון טיפולים לאיזון הסגר. בחירת הטיפול תלויה בממצאים הספציפיים והמקור לבעייה. ישנם מקרים בהם דרושה התערבות כירורגית. וישנם מקרים שניתן להסתפק ביישור שיניים או בשיקום השיניים בלבד. כמובן שלא כל מקרה דורש טיפול מלכתחילה.

בהצלחה
המשך ‏(איתי זאבי )

המשך

בהצלחה
לראש הפורום >

מידע על כירורגיית פה ולסת