פורום עורכי דין - דיני תעבורה

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
18:26

שוטר בלי מדים

אם עוצר אותי שוטר שאומר שהוא שוטר אבל הוא לא לובש מדים ואין לו תג שם. האם הוא מחוייב להראות לי תעודת שוטר אם אני מבקשת לראות?
חובת הזדהות שוטר ‏(עו"ד רוני אברמוביץ)
12:56

חובת הזדהות שוטר

על שוטר המשתמש בסמכותו כשוטר, חלה החובה להזדהות בפני אדם מן הציבור. חובה זו חלה על שוטר לבוש מדים ואף על שוטר שאינו לבוש מדים. על השוטר, על פי דרישתך, לציין שהוא שוטר, לציין שמו, שם משפחתו ואת מספרו האישי, וכן להציג את תעודת המינוי שלו, אם מבקש להפעיל סמכותו כשוטר. עם זאת, בנסיבות בהן ההזדהות עלולה לסכל מימוש הסמכות, או עלולה לפגוע בביטחונו של השוטר, או של אדם אחר, תדחה חובת ההזדהות עד חלוף הנסיבות שמנעו מילוי חובת ההזדהות
דניאל שלום.
זכות העיון עומדת למי מהמעורבים בתאונה. משכך, מסירת הודעה ע"י מילוי טופס כללי כמוה כמסירת הודעה לעניין התאונה לתאריך ה-20.1.12. בנסיבות מסוימות, רשאי הצד השני לצלם את ההודעה ולהשתמש בה בהליכים משפטיים כגון תביעת פיצויים.
בהצלחה,

עו"ד רוני אברמוביץ - משרד עורכי דין
מנהל פורום דיני תעבורה
http://www.ar-law.net/

*האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
לראש הפורום >

מידע על עו"ד דיני תעבורה