פורום עורכי דין - דיני תעבורה

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
13:41

נהגת חדשה בת 35

אני בת 35, לומדת נהיגה ובקרוב בע"ה אוציא רישיון. האם אני חייבת כמו נהג חדש ליווי צמוד ולהסיע רק 2 אנשים?
נהג חדש - מלווה ‏(עו"ד רוני אברמוביץ)
10:25

נהג חדש - מלווה

נהג חדש -מלווה
תקנת התעבורה המדברת על תכנית הליווי הינה תקנה 175ב:
(א) נהג חדש צעיר ינהג עם מלווה....
(ב)....
(ג) השלים הנהג החדש הצעיר את תכנית הליווי, יגיש....

פקודת התעבורה הדנה לגבי רשיון הנהיגה, בסעיף 12 א1(ד) קובעת - רשות הרישוי תציין ברשיון הנהיגה שניתן לנהג חדש, את התקופה שבה חלה לגביו חובת הליווי.
ובסעיף 12א(א) לפקודה - רשיון נהיגה לנוהג חדש, יהא תוקפו מוגבל לשנתיים.
אין קשר בין הגיל לבין נהג חדש, דהינו יש צורך במלווה עם קבלת רשיון הנהיגה.

בהצלחה,
עו"ד רוני אברמוביץ - משרד עורכי דין
מנהל פורום דיני תעבורה
http://www.ar-law.net/

*האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
לראש הפורום >

מידע על עו"ד דיני תעבורה