פורום אף אוזן וגרון

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
גרון שורף ‏(עידית)
11:06

גרון שורף

שלום,
כבר תקופה של חצי שנה שאני סובלת מגרון שורף, מאמץ בעת הדיבור (מעט כאב לוחץ). התחיל עקב מעט מאמץ קולי (שיעורים פרטיים), אבל המשיך גם ללא המאמץ. שורף לסירוגין. בתחילת, ניתנה אבחנה שגויה של ריפולוקס. אחר נטילת כדורים "הומפרדקס" במשך חודש וחצי,אין שיפור במצב. בנוסף, מטופלת אצל קלינאית תקשורת, על אף שככל הנראה אין קשר. לפי אבחנתה, לא נושמת מספיק תוך כדי הדיבור, אך לא משהו מעבר, כרגע עובדות על תרגילי נשימה. לאחרונה החלה הרעה במצב, שורף בלילה עד כדי התעוררות מתוך שינה. תחושת צריבה ושריפה בזמן בליעה, ותחושה של יובש. ישנה מעט הקלה לאחר שתיית מים ומציצת סטרפסילס. לאחר ביקור אצל שלושה רופאים, ובדיקה של הגרון באמצעות הכנסת צינור דרך האף, וגם הכנסת צינור דרך הפה, הכל תקין לחלוטין כולל מיתרי הקול, ללא אודם כלל.נשלל כל הקשור באלרגיה/גידול/דלקת. לא נושמת מהפה במהלך הלילה, ללא נחירות וללא נשימות כבדות. בנוסף, עלתה ההשערה מצד הקלינאית שאולי מדובר בטרום סוכרת עקב נטייה גנטית שקיימת במשפחה. עם זאת, בדיקות מעבדה שנעשו באפריל, של גלוקוז (92) וhb1ac ׁשהיה 5.2, תקינות. בנוסף, קיימת ליחה ונזלת אחורית אך קיים די הרבה זמן ובדר"כ לא היווה בעיה. האם הגרון השורף יכול להיות קשור לליחה?
האם יש עוד משהו שפספסתי?אני מיואשת מהכאבים ומחוסר השינה בלילה, ומאוד אשמח להכוונה לגבי בדיקות אחרות שיסייעו לי בפתרון הבעיה.
תודה רבה
גרון שורף ‏(פרופ' מ. ברוורמן יצחק )
10:08

גרון שורף

שלום רב,
בתקופה של חצי שנה את סובלת מגרון שורף, מאמץ בעת הדיבור , שורף לסירוגין. בתחילת, ניתנה אבחנה של רפלוקס. קבלת"אומפרדקס" במשך חודש וחצי, ללא שיפור במצב.
בנוסף, טיפול אצל קלינאית תקשורת. לאחרונה החלה הרעה במצב, שורף בלילה עד כדי התעוררות מתוך שינה. יש לך תחושת צריבה ושריפה בזמן בליעה, ותחושה של יובש. לאחר ביקור אצל שלושה רופאים, ובדיקה של הגרון באמצעות סיב אופטי, וגם הכנסת צינור דרך הפה, הכל תקין לחלוטין כולל מיתרי הקול, ללא אודם כלל. נשלל כל הקשור באלרגיה/גידול/דלקת. בנוסף, קיימת ליחה ונזלת אחורית .
הגרון השורף יכול להיות קשור לבעיה ושטית או ממצא אחר המקרין כאב מהצוואר.
ללא בדיקה מקיפה קשה לי לדעת.
מציע גם בדיקת גסטרו ואולטרסאונד צוואר.
בברכה
מזדהה ‏(ל)
18:16

מזדהה

שךום, סובלת מאותם התסמינין כבר כשנה.. לא מוצאים שום דבר, הרופאים חושבין שרפלוקס חמרות שלא נמצא בבדיקות. רציתי לשאול האם מצאו אצלך את מקור הבעיה?
לראש הפורום >

מידע על רופא אף אוזן גרון