פורום אף אוזן וגרון

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
21:18

אי יציבות בחוש ריח וטעם

שלום.אני בן 35, יש לי אי יציבות בחוש ריח. יום מריח, יום לא מריח. כנ"ל לגבי הטעם. בדיקות מקיפות שללו סינוזיטיס ופוליפים והממצא לכאורה הוא נזלת אלרגית בשעה שאין בכלל נזלת או סתימה באף פשוט חוש הריח והטעם ב- 80% מהזמן ירוד עד מאוד.
כך זה ללא שינוי כשמונה שנים.
כמובן שניסיתי מספר פעמים למשך תקופות של מספר שבועות מגוון תרסיסים לאף כמו אבאמיס, רינולאסט, נזוקורט ללא שינוי משמעותי או שיפור יציב.
פעם אחת קיבלתי זריקת דיפרוספאן 2CC שהיא הביאה לשיפור משמעותי ויציבות משך 3 חודשים עם דעיכה לאט לאט למצב הבסיסי.
לא ברור לי למה אני אלרגי, הנקודה היחידה שהייתה מעט אדומה בטסטים הראתה אלרגיה לעובש שהרי עובש נמצא כמו אבק בכל מקום אפשרי.
הרופא עשה לי בדיקה אנדוסקופית ומסרב להפנות אותי לצילום C.T או MRI ובטוח שזוהי RINITHIS ALLERGIC כרונית שגורמת לחוש הריח הירוד ועלי ללמוד לקבל זאת ולחיות עם זה. מה יכול צילום C.T להראות שלא רואים בבדיקת סיב האופטי שבוצעה? האם הוא יכול למצוא את הסיבה לירידה בחוש הריח? האם ניתן דרכו לראות שיש תמונה קלינית אלרגית שחוסמת את איזור ההרחה?

שנית,הרופא מציע שאמשיך קבוע עם תרסיס כטיפול יום-יומי ובנוסף כל 4 חודשים להגיע לקבל זריקת דיפרוספאן וזה בכלל לא נורא לטענתו היות ומדובר בכמות קטנה של סטרואידים. אשמח לקבל חוות דעת רופא הפורום.
אי יציבות בחוש ריח וטעם ‏(פרופ' מ. ברוורמן יצחק )
10:09

אי יציבות בחוש ריח וטעם

שלום,
יש לך "אי יציבות בחוש ריח". יום מריח, יום לא מריח. כנ"ל לגבי הטעם. בדיקות מקיפות שללו סינוזיטיס ופוליפים והממצא לכאורה הוא נזלת אלרגית בשעה שאין בכלל נזלת או סתימה באף פשוט חוש הריח והטעם ב- 80% מהזמן ירוד עד מאוד.
כך זה ללא שינוי כשמונה שנים.
קבלת לתקופות של מספר שבועות מגוון תרסיסים לאף כמו אבאמיס, רינולאסט, נזוקורט - ללא שינוי משמעותי.
פעם אחת קיבלת זריקת דיפרוספאן 2CC שהיא הביאה לשיפור משמעותי ויציבות משך 3 חודשים.
עברת בדיקה אנדוסקופית .
לדעתי אתה זקוק ל C.T סינוסים.
הדמייה זו תתן תמונה טובה על מצב האף והסינוסים מעבר לבדיקה האנדוסקופית.

לא מציע לקבל זריקת דיפרוספאן כל פעם- זה לא פיתרון.
בברכה
לראש הפורום >

מידע על רופא אף אוזן גרון