פורום אף אוזן וגרון

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
00:29

כאבי אזניים שלא חולפים

שלום,

אני בן 29. לפני כשנה וחצי, על פני חודשיים, התחלתי להרגיש אטימות הולכת ומחמירה באזניים לצד ירידה בשמיעה וכאבים. הלכתי לרופא אא"ג שהוציא לי מהאזניים פקקים משמעותיים מאד ועם הוצאתם פסקו תחושת האטימות והכאב אך החל טנטון קבוע דו"צ. לציין שאיני משתמש במקלוני אזניים.

מאז כבר היו לי 3 פעמים דלקות באזניים (בכל פעם רופא המשפחה רשם לי סילוקסן, שעזר). תעלות השמע החיצוניות שלי יבשות מאד באופן קבוע וכל שהייה במים ללא כובע ייעודי מסתיימת בדלקת.

הרופא בחן את אזניי פעמיים בחודש האחרון ואמר שהן נקיות (אני מניח שהוא מתכוון לתעלות השמע החיצוניות בלבד). בכל זאת הוא רשם לי אפלומיצין וזה מעניק לי הקלה קטנה.

האם ייתכן כי ישנה דלקת בהמשך האוזן (התיכונה? הפנימית?) ולא ניתן להבחין בה ע"י שימוש סטנדרטי בזכוכית המגדלת של הרופא?
במקביל כל הזמן יש לי נפיחות שבאה והולכת בבלוטות הלימפה באזור הגרון ובבלוטות הלימפה שבין הלסת לאזניים במתאם ישר עם כאבי האזניים.
כואב לי מאד וזה רק מחמיר עם הזמן, אשמח לכל עצה.

תודה רבה,
דן
כאבי אזניים שלא חולפים ‏(פרופ' מ. ברוורמן יצחק )
08:03

כאבי אזניים שלא חולפים

שלום,
לפני כשנה וחצי, התחלת להרגיש אטימות הולכת ומחמירה באזניים לצד ירידה בשמיעה וכאבים. רופא אא"ג הוציא מהאזניים פקקים משמעותיים מאד ועם הוצאתם פסקו תחושת האטימות והכאב ולדבריך, החל טנטון קבוע דו"צ.
מאז כבר היו לך 3 פעמים דלקות באזניים .
הרופא בחן אמר שאזניים נקיות ואפלומיצין גורם הקלה קטנה.

לא נראה לי כי ישנה דלקת בהמשך האוזן התיכונה לפי תאורך וזה בעיקר גרוי באוזן החיצונית.
בנוסף יש לך נפיחות שבאה והולכת בבלוטות הלימפה בצואר ובבלוטות הלימפה שבין הלסת לאזניים במתאם ישר עם כאבי האזניים.
יש לבדוק בלוטות אלו לראו את משמעותן, אולי צריך לבצע US.
בברכה
לראש הפורום >

מידע על רופא אף אוזן גרון