פורום אף אוזן וגרון

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
16:40

המשך טיפול- חוש ריח

שלום. אני בגיל 36 ובעקבות ירידה משמעותית בחוש הריח והטעם בשנים האחרונות, בוצעו בדיקות סיב אופטי + C.T מערות הפנים
אשר שללו פוליפים וסינוסיטיס חריפה / סינוסיטיס כרונית.
לכן נקבע כי הרקע הוא נזלת אלרגית שחוסמת את עצבי ההרחה.
נתנו לי תרסיס בתחילה AVAMYS בו השתמשתי כחודשיים עם שיפור קל - כלומר יכולת להריח ריחות קרוב לאף.
פעם אחת לפני כ-4 שנים ניתנה לי זריקת דיפרוספן 2 מ"ל אשר עשתה פלאים והחזירה לי את חוש הריח והטעם באופן מלא למשך כחודשיים בערך- נהנתי מכך מאוד!
כעת שוב משתמש בתרסיס סטרואידים הפעם STERONASE AQ במשך חודש וחצי. ההשפעה די דומה לתרסיס הקודם. הרופא אומר שכדאי להמשיך מספר חודשים רצוף כדי "לפתוח" יותר את איזור ההרחה ושהטיפול בתרסיס לעיתים מגביר את האפקט גם לאחר
4-5 חודשים של שימוש רצוף.
אשמח לדעת מה דעתך?
האם לדעתך יש גם מקום לשקול מתן סטרואידים בכדורים במינון נמוך למשך מס' שבועות כתגבור לתרסיס? תודה רבה.
המשך טיפול- חוש ריח ‏(פרופ' מ. ברוורמן יצחק )
08:04

המשך טיפול- חוש ריח

שלום,
בעקבות ירידה משמעותית בחוש הריח והטעם בשנים האחרונות, בוצעו בדיקות סיב אופטי + C.T מערות הפנים, אשר שללו פוליפים וסינוסיטיס חריפה / סינוסיטיס כרונית.
לדבריך, נקבע כי הרקע הוא נזלת אלרגית שחוסמת לך את עצבי ההרחה.
נתנו לך תרסיס AVAMYS בו השתמשת כחודשיים עם שיפור קל.
בעבר, לפני כ-4 שנים ניתנה זריקת דיפרוספן 2 מ"ל אשר עשתה לך פלאים והחזירה את חוש הריח והטעם באופן מלא למשך כחודשיים.
כעת אתה משתמש בתרסיס STERONASE AQ במשך חודש וחצי. ההשפעה די דומה לתרסיס הקודם.
הרופא שלך אומר שכדאי להמשיך מספר חודשים רצוף כדי "לפתוח" יותר את איזור ההרחה ושהטיפול בתרסיס לעיתים מגביר את האפקט גם לאחר 4-5 חודשים של שימוש רצוף.
נראה כי אכן סטרואידים מקלים את המצב אצלך ושימוש בתרסיס מאוד הגיוני לפי מה שהרופא אמר.
מציע בדיקה אנדוסקופית של האף והסינוסים.
מתן סטרואידים בכדורים במינון נמוך למשך מס' שבועות רצוי רק במקרים קיצוניים יותר ואי אפשר להשתמש כל הזמן כי זה לא בריא.
מציע בדיקה אנדוסקופית לראות אם יש איזו חסימה שלא נראתה עד כה.
בברכה
לראש הפורום >

מידע על רופא אף אוזן גרון