פורום עדשות מגע

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

הודעה/מחבר
תאריך ושעה
עדשות מגע ‏(מיטל)
11:58

עדשות מגע

שלום,
אני מרכיבה משקפי ראיה כ-14 שנה.
לפני מספר ימים רכשתי עדשות מגע יומיות - אקיוביו מויסט - של ג'ונסון. המספרים שלי הם -4.75 בעין שמאל , -4.50 בעין ימין. (בעין שמאל יש לי צלינדר נמוך, אך בעדשות לא נתנו לי אותו). מאחר והעבודה שלי במהלך השבוע כרוכה בשעות רבות מול מחשב , אינני מעוניינת שהעדשות יחליפו את המשקפיים , אלא ישמשו אותי רק בסופ"שים ובאירועים מיוחדים....
התחלתי את שבוע ההסתגלות - ושמתי לב שכשעה וחצי לאחר הרכבתם אני מתחילה להרגיש כאבי ראש. המליצו לי לעשות בדיקת תפקוד דו עיני עם ובלי עדשות על מנת לבחון את מנגנון ההתכנסות של העין .
פניתי לאופטימטריסט שהתאים לי את העדשות וכנראה שהכאבים נובעים מהמאמץ של שרירי העין בעת ההתכנסות (לטענתו, העיניים שלי פונות מעט החוצה ולא בדיוק ישרות והעדשות מצריכות ממני להפעיל את שרירי העיניים על מנת לישרם, מה שכנראה מכביד ויוצר כאב). בנוסף, אני רואה טוב עם העדשות, אך לעיתים יש תחושה של חוסר נוחות מסוימת - תחושת מאמץ ותמונה בוהקת מדי. האופטימטריסט אימת את מספרי העדשות שלי לא פעם אחת ולטענתו המספרים מתאימים. יש לי מספר שאלות :
1. האם יש סיכוי שאתרגל לעדשות הנוכחיות ואחוש הקלה עם הזמן? (הרי אינני מתכוונת לשים עדשות באופן קבוע אלא רק בסופש"ים...)
2. האם החלפת סוג העדשות יכול לעזור ולהקל (למשל מעבר לעדשות עם סיליקון הידרוג'ל כדוגמת true eye) או שזו בעיה שתהיה לי בכל עדשה בגלל מבנה העיניים?
3. האם יתכן שחוסר הנוחות נובע מהקימור של העדשה? נתנו לי עדשות עם BC 8.5 . האם יתכן ואני זקוקה ל- BC 9 ?
(אני אמורה לגשת לבדיקה נוספת עם העדשות במהלך השבוע...)

תודה רבה ,
מיטל
עדשות מגע ‏(ליאור סוזין )
14:29

עדשות מגע

כאשר מדובר בקוצר ראייה כמו שלך,יש להפחית את עצמת התיקון בעדשות מגע ביחס למספר המשקפיים.צריך לבדוק אם אכן זה נעשה.
בנוסף אם גלך מעל 40,יתכן והתחושות נובעות ממאמץ שמאפיין את קבוצת הגיל הזו בזמן קריאה ועבודת מחשב,אז כדאי להפחית במעט את עוצמת התיקון.אם זה לא עוזר ,יהיה צורך במשקפי קריאה.

מידע על עדשות מגע