פורום רופאים מנתחים - כלי דם

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
15:08

האם יתכן דימום חיצוני ללא גירוי חיצוני?


שלום
בשנה האחרונה החלו להופיע אצלי מידי פעם פצעים מדממים ברגליים שלא ברור לי מה מקורם. לא בצורת פצעונים/ פריחה או פצעים רבים בבת אחת, אלא פצע אחד קטן בכל פעם, שמופיע באיזורים שונים ברגל, בעיקר שוקיים בחלק התחתון (כאילו נחתכתי).
בנוסף, בשנים האחרונות (מס' שנים לפני הופעת הפצעים) החלה אצלי בעיה קלה של נימים בולטים (בעיקר ביריכיים) ומעט ורידים ביריכיים ושוקיים (המצב קל ביותר, מצב התחלתי, ללא נפיחות או כאבים בכלל, וממש מעט וכמעט אינו מורגש). לפעמים הנימים הופכים לשטפי דם (בעיקר ביריכיים).
השאלה היא, האם יתכן קשר בין הופעת הפצעים המדממים כלפי חוץ (דימום חיצוני שעם הזמן נקרש) לבין בעיית כלי הדם ( נימים וורידים בולטים)? הכוונה היא האם ייתכן שהופעת הפצעים היא ביטוי חדש ונוסף להתפוצצות כלי הדם הבולטים, בדומה לשטפי הדם הפנימיים, או שכלי הדם נוטים להתפוצץ רק בצורת שטפי דם פנימיים ולא בצורת דימום חיצוני? וזאת למרות שהמצב קל וכמעט לא רואים את הורידים וגם לא חלה החמרה ניכרת במצב?
האם ייתכן קשר בין השניים או שעליי לחפש את הגורם לדימומים בגורם מגרה חיצוני כלשהו (למשל מוצרי קוסמטיקה, עקיצות של חרקים, אלרגיה וכדומה)?
אציין שלפני מס' ימים לראשונה הרגשתי כאילו חרק מתהלך ומדגדג לי את השוק, ובו זמנית הסתכלתי ולא היה דבר (תחושת דיגדוג). בנוסף, מאז הופעת הפצעים, מידי פעם השוקיים מעט מגרדות באופן קל (תחושת גרד).
דימום ‏(פרופ' סמי ניטצקי)
05:55

דימום

נימים היא בעיה אסטטית שאין לה תופעות , למעט המראה. ורידים בולטים, זו בדר"כ, בעיה רפואית שיכולה לגרום גם לגרד ומעט דימום חיצוני.
ממליץ : 1) לפנות ליעוץ להמטולוג (רופא מערכת הדם) בכדי לבדוק את תפקוד מערכת הקרישה.
2) יעוץ רופא עור.
3) לבצע דופלקס ורידים עמוקים ושטחיים ברגליים.
לראש הפורום >

מידע על רופאי כלי דם