פורום רופאים מנתחים - כלי דם

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
21:34

אי ספיקה ברגל שמאל .

היי שלום, אני בת 26 והתגלה אצלי ברגל וריד בצד שמאל שיש בו אי ספיקה מעט קשה כתוב בטופס של הדופלר. הלכתי לרופא והוא המליץ על ניתוח לייזר או כירורגי להוצאת הווריד, רציתי לשאול האם זה רלוונטי לעשות בגיל כזה ניתוח? האם הווריד יכול להתפוצץ? מה יקרה אם לא אעשה אותו, אני צעירה ומרגישה שיש לי בעיה של מבוגרים, מה הסיכונים אם אעשה או לא אעשה הניתוח, אשמח למענה תודה רבה רבה!
אי ספיקה ‏(פרופ' סמי ניטצקי)
13:26

אי ספיקה

אי ספיקה ורידית (דליות ורידים)זה הביטוי הרפואי לתפקוד לא תקין. בכדי שהדם הרידי הזורם ברגליים מלמטה למעלה (אל הלב והריאות) לא ידלוף כלפי מטה ישנם שסתומי אל-חזור. שסתומים אילו יכולים להפגע בנשים בשל תורשה והריונות. פגיעתם מאפשרת דליפת דם כלפי מטה, גודש בורידים והיווצרות דליות. ורידים בולטים לאורך הרגל בדר"כ לא מתפוצצים. הטיפול מטרתו לעזור בהפרעה בחיי היומיום - חום מקומי, גרד, כאב , כבדות ועייפות. אין צורך בטיפול רק בשל הנראות (אסטטיקה).
לראש הפורום >

מידע על רופאי כלי דם