פורום רופאים מנתחים - כלי דם

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
20:58

דימום וכאב חזק לאחר הזרקת תרומבין

שלום ד"ר נכבד
לפני כשבוע עברתי הזרקת תרומבין בעיקבות דימום מעורק פמורלי מימין לאחר הכנסת סטנט לקרוטיס. הסגירה צלחה אך בעקבותיה הופיעו שטפי דם שמתחילים להיספג ובצקת בשיפור. העניין הוא כאב חזק ברגל. האם זו תופעת לוואי בשל חבישות הלחץ הארוכות שהיו חלק מהטיפול? האם זהו מהלך החלמה תקין? אחרי כמה זמן אפשר לחזור לפעילות מלאה? תודה מראש על תשובתך המלומדת.
פיני.
הזרקת טרומבין ‏(פרופ' סמי ניטצקי)
12:20

הזרקת טרומבין

הכנסת תומכן לקרוטיס נעשית בדיקור דרך עורק המפשעה (עורק פמורלי). כאשר הפעולה מסתיימת ומוציאים את ה"שרוול" קיים חור בעורק.
צורת הסגירה המקובלת הינה בעזרת התקן סגירה - אנגיוסיל למשל.
במקרה שלך ההתקן לא תפס כראוי ולכן נמשך דימום..
במקום לבצע ניתוח פתוח ולתפור את החור, בוצעה הזרקת טרומבין באיזור הדימום.
טרומבין גורם לקרישה ולכן יוצר "גושים"..
הצבע בעור - שטפי דם מתחת לעור יעלם בתוך כשלושה שבועות. הגוש הקשה בתוך מספר חודשים.
לראש הפורום >

מידע על רופאי כלי דם