פורום עורך דין - משפט פלילי

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
11:57

צו חיפוש בבית ההורים

לפני כמה ימים המשטרה הגיעה לבית שלאמא שלי (שם היתי גר עד לפני חצי שנה ) לערוך חיפוש כדי למצוא סמים. היא אמרה שאיני גר שם עוד הם האמינו לה לקחו את מספר הטלפון שלי והלכו. אני בן אדם נורמטיבי לחלוטין וחוץ מאיזה מקרה שתפסו אצלי נייס גיא לפני כשנה וחצי (שהיה חוקי באותן תקופות) לא הסתבכתי עם המשטרה ואין לי תיקים פליליים. כיום אין להם מושג איפה אני גר ובכל זאת אין בי שום חשש שיבואו לביתי החדש כי אין ולא היו בו סמים. האם כדאי לי לגשת לתחנה ולשאול מה הם רוצים ממני? או לחכות שיבואו? נורא מפריע לי תיק החקירה הזה והיתי רוצה לסיים עם זה מהר ככל הניתן. בנוסף, על צו זה היה חתום שופט. איזה ראיות מספיקות לשופט כדי לחתום על צו מסוג זה ?כי לי נראה שאותו שופט חותם על צווים כאלה בקלות ראש יתרה...
צו חיפוש ‏(עו"ד אמיר מורשתי)
12:30

צו חיפוש

תומר יקר, בעקרון ההגדרה שעל פיה שופטים מוציאים צו חיפוש היא מאוד רחבה ומספיק : " יש לשופט יסוד להניח שהוא(= הבית ) משמש להחסנתו או למכירתו של חפץ גנוב, או שנשמר בו או מוחסן בו חפץ? שנעברה בו או לגביו עבירה, או ששימש, או מתכוונים? להשתמש בו, למטרה לא-חוקית"
ובהחלט אפשרי שאתה תפנה לתחנת המשטרה, תבקש לשוחח עם ראש מחלקת חקירות או הרכז ותברר עימם האם אתה דרוש לחקירה.
14:23

בהמשך לשאלתי

הלכתי לתחנה ביום ראשון בבוקר אך נאמר לי שקצין המודיעין איננו. נאמר לי גם שאני לא דרוש לחקירה. האם בכל זאת ללכת כדי להראות שאינני מתחבא או מסתיר משהו?
המשך ‏(עו"ד אמיר מורשתי)
15:27

המשך

כפי שציינתי בתשובתי, כדאי לפנות לרכז החקירות או לראש מחלקת החקירות בתחנה ולא לקצין המודיעין- אם הם יאשרו כי אתה לא דרוש לחקירה- אין צורך לעשות דבר מלבד להמשיך בדרך הישר.
לראש הפורום >

מידע על עורכי דין פלילי