פורום עורך דין - משפט פלילי

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
הסגת גבול ‏(אריק )
16:39

הסגת גבול

שלום
אני מתגורר במושב כשהחלק האחורי של החצר שלי גובל בשדה ובכל פעם אני נאלץ לסגור את הגדר שנפרצת ע"י "עוברי אורח" שמחליטים לקצר את הדרך דרך החצר שלי מהשדה אל הכביש הראשי. זאת בעיה שאני נאלץ להתמודד איתה בכל שבוע-שבועיים.

האם האנשים שעושים את זה הם חוצי גבול והאם זו עבירה פלילית? האם המשטרה תוכל לעזור לי בזה?
הסגת גבול ‏(עו"ד אמיר מורשתי)
19:16

הסגת גבול

עצם הפריצה של הגדר מעלה עבירה של היזק בזדון.
לגבי הסגת גבול, יש צורך להוכיח כי המסיג התכוון להפחיד, להעליב,להקניט את המחזיק בנכס או לעבור עבירה ולא בטוח שהתיאור שלך מבסס עבירה זו.
הסגת גבול ‏(אריק)
17:17

הסגת גבול

לא מספיק שהם עוברים בחצר פרטית? האם רק אם הם מעליבים או פוגעים בי או בבני משפחתי זה נחשב עבירה? נשמע לי תמוה
הסגת גבול ‏(עו"ד אמיר מורשתי)
18:01

הסגת גבול

סעיף 447 לחוק העונשין הוא המגדיר הסגת גבול וניסוחו : " העושה אחת מאלה כדי להפחיד מחזיק בנכס, להעליבו, להקניטו או לעבור עבירה דינו מאסר שנתיים.
א(1). נכנס לנכס או על פניו..
(2)לאחר שנכנס כדין נשאר שם שלא כדין
כפי שניתן לראות עבירת הסגת הגבול היא עבירה מיוחדת הדורשת מטרה בנוסף לעצם פעולת הסגת הגבול.
אם אין מטרה לעבור עבירה אז אין מדובר בהסגת גבול פלילית.
אך אין זה אומר שלא ניתן לפעול בנושא לפי דיני המקרקעין/נזיקין- ועל כך כדאי להיוועץ בפורומים אזרחיים.
לראש הפורום >

מידע על עורכי דין פלילי