פורום עורך דין - משפט פלילי

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
יעוץ פלילי ‏(אאאי)
03:31

יעוץ פלילי

אדם שנפתחו לו כמה תיקים בחשד לגניבה ובזמן שנפתחו התיקים הוא התחיל לקחת תרופה פסיכיאטרית שגרמה לו להתנהגות שונה ולהזיות. בית המשפט שלח אותו לפסיכיאטר מחוזי יש לו פגישה ביום שלישי רציתי לדעת איך ניתן להוכיח שהאדם לא כשיר להישפט? האם הוא צריך להביא עמו משהו לפגישה עם הפסיכיאטר? פשוט העוד שלו לא עוזר לו ממש ואצל הפסיכיאטר המחוזי רק רשמו תאריך ושעה להגיע
בדיקה פסיכיאטרית במשפט פלילי ‏(עו"ד אמיר מורשתי)
12:17

בדיקה פסיכיאטרית במשפט פלילי

במשפט פלילי הבדיקה הפסיכיאטרית נועדה לענות על השאלות: 1. האם אתה כשיר לעמוד לדין- כאן כפי הנראה התשובה חיובית, שכן בודקים האם אתה מבין את משמעות ההליכים הפליליים ויכול להיעזר בעו"ד ולאור פנייתך אליי נראה שאתה כשיר ביותר.
2. האם בעת ביצוע העבירות יכולת להבין את הפסול במעשיך או להימנע מעשיית המעשים. כאן אם הטיעון שבשל שלא לקחת טיפול תרופתי מתאים לא הייתה לך שליטה על מעשיך, חשוב להביא לפסיכיאטר תיעוד מתאים של הטיפול שקיבלת וסביר שהפסיכיאטר שיבדוק אותך יהיה בקשר גם אם הרופא המטפל.
בנוסף, אם ישנם אנשים הקרובים אליך שיכולים להעיד על מצבך באותה תקופה, חשוב לציין זאת בפני הפסיכיאטר בכדי שישוחח גם איתם. ייתכן גם שמחומר החקירה שמצוי בידי עורך הדין ישנם אמירות המלמדות כי לא הייתה לך שליטה במעשיך ואז יש אפשרות להעביר לפסיכיאטר חלקים מחומר החקירה- ולכן חשוב לפנות לעורך הדין שלך בכדי להתייעץ עימו בנושא.
לראש הפורום >

מידע על עורכי דין פלילי