פורום עורך דין - משפט פלילי

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
18:23

הוכחת סחיטה באיומים?

אם אדם אמר לי: להביא לו כסף ולא הרע מכל יקרה לי. וקבעתי איתו יום, שעה ומקום שהוא יבוא לקחת את הכסף. ההוכחות היחידות שלי לזה הם שיש לי עוד עד וצילום שמוכיח שאני ידעתי שבוע מראש איפה הבן אדם יחכה לי. באיזה דקה בדיוק. במידה ולא יצליח להסביר מה עשה במקום שקבע להיפגש איתי, האם זה מספיק בשיבל להוכיח את הגירסא שלי? (=הרשעה?)

ושאלה נוספת, אם אדם א איים על אדם ב, האם אני בתור אדם ג יכול להגיש קובלנה פלילית נגד אדם א.
הוכחת סחיטה ואיומים וקובלנה ‏(עו"ד אמיר מורשתי)
23:10

הוכחת סחיטה ואיומים וקובלנה

גיל יקר, לא הצלחתי לרדת לסוף דעתך בנושא הצילום שמוכיח כי ידעת היכן מראש הסוחט יחכה לך, בכל מקרה, הדרך הנכונה, אם טרם נענית לדרישותיו של הסוחט, פשוט להגיש תלונה למשטרה והם יתדרכו אותך כיצד לנהוג בכדי שתלונתך תהיה מבוססת.
לעניין הקובלנה, לטעמי, אם אדם א' מאיים על ב' הרי אם ג' אינו אפוטרופוס של ב', הוא לא יוכל להגיש קובלנה פלילית כנגד א'. ניתן ללמוד זאת בין היתר מסעיף 73 לחוק סדר הדין הפלילי הקובע:" נוכח בית המשפט שקובל אינו מסוגל לנהל בעצמו את ענינו בבית המשפט, או שהוא מנהל את ענינו באופן טורדני, רשאי בית המשפט להפסיק את הדיון בקובלנה עד שימנה לו הקובל עורך דין תוך תקופה שיקבע; לא עשה כן הקובל תוך התקופה שנקבעה, רשאי בית המשפט לראותו כאילו לא התייצב .." כלומר, מהסעיף ניתן ללמוד, כי הקובלנה צריכה להיות עניינו של הקובל ולא של צד ג' שאינו צד לאירוע נשוא הקובלנה.
23:26

כבר הבאתי לו את הכסף,

והוא מתנהג כאילו לא קרה כלום והאירוע הוא פרי הדמיון שלי. ניסיתי להקליט אותו, השאלה אם החומר שיש בידי כרגע מספיק בשביל לשכנע שופט מעבר לספק סביר שהוא סחט אותי. והצילום פשוט רשמתי את פרטי האירוע על דף נייר וצילמתי את הדף שבוע לפני הפגישה. יש על התמונה תאריך ושעה.
הוכחת סחיטה באיומים ‏(עו"ד אמיר מורשתי)
19:06

הוכחת סחיטה באיומים

הצעתי לפנות בהקדם לתחנת המשטרה ולהגיש תלונה מסודרת, על המשטרה להמשיך ולהשלים את החסר לה בראיות- השתהות בהגשת תלונה מחלישה את תלונתך.
לראש הפורום >

מידע על עורכי דין פלילי