פורום דיני משפחה וירושה

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
09:14
אני אם חד הורית לילדה בת 6 מתרומת זרע
שלום רב !!! רציתי בבקשה לשאול, אני אם חד הורית לילדה בת 6 מתרומת זרע. כשהילדה הייתה תינוקת הייתי במערכת יחסים עם מישהו, חשבנו אפילו על חתונה. לכן החלטתי לשים את שמו כאביה במשרד הפנים (למרות שכמובן הוא לא האבא הביולוגי)ובתעודת זהות שלו כתוב שיש לו בת. אני מאוד מצטערת שעשיתי את הצעד הזה, כי לא הסתדרתי איתו ונפרדנו. הבעיה שהוא נשאר בקשר עם הילדה וגם הילדה אוהבת אותו. אני עכשיו מעוניינת לנתק כל קשר עימו גם שלא יפגש עם הילדה. אני שואלת האם אני יכולה ללכת לבד למשרד הפנים ולהסיר את שמו מבלי שהוא יידע ? ובוא נאמר אם אשאיר את שמו כך כמו שהיה עד עכשיו האם זה אומר שיש לו אלו שהן זכויות כלפי הילדה ?
הסרת הרישום ‏(עו"ד ליאור יניר )
12:13
הסרת הרישום
שלום רב
סליחה על העיכוב בתשובתי

לשאלתך אבהיר כי להורה הרשום ישנן כמובן זכויות וחובות.
במידה והדברים נעשים בהסכמה ניתן להגיע להבנות ללא פגיעה בקטינה.
אין כל ספק כי זוהי הדרך הנכונה ביותר.
השינוי אותו את מבקשת הינו בעייתי, משרד הפנים לא מצוי בסיבות שהביאו אותך לרשום אדם אחר כאביה של בתך ועל כן רישומו מחייב.
במידה ותגיעו להסכמות בנושא מחוץ לבית המשפט או באמצעותו ותינתן החלטה שכזו ניתן יהא להוציאה לפועל.
עם זאת אדגיש ואומר כי לאור העובדה שציינת כי בתך אוהבת את אותו אדם וקשורה אליו, מעידה כי הינך מבינה את תפקידו בחייה ויתכן כי ניתן להגיע להחלטות אחרות אשר יביאו לידי ביטוי את טובתה של בתך.

על מנת לעשות כך, רצוי להגיע לפגישה אצל עורך דין המתמחה בנושא ולהגיע למסקנות הטובות ביותר.

בהצלחה
עורכת דין ליאור יניר
לראש הפורום >

מידע על