פורום דיני נזיקין/תאונות דרכים/רשלנות רפואית

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
עוולת הנגישה ‏(שיילי)
11:23

עוולת הנגישה

האם ניתן לתבוע פיצויים בגין עוולת הנגישה נגד המדינה ולא דווקא נגד הפרט? מדובר בהליכי חקירה שהמשטרה פתחה נגדי אעפ"י שידעה כי היא חורגת מסמכותה כי היא פתחה נגדי בהליכים בעקבות תלונות בעלי בנפרד בעניין אזרחי המתברר בבימ"ש . לולא התערבותם ,לא היו נגרמים לי נזקים וכי אני יודעת כי הם חרגו מסמכותם כי באותו תיק הגשתי נגד פרודי תלונה שהמשטרה לא ביררה מהסיבה שהם כתבו לי בכתב כי הם אינם מוסמכים לטפל בעניין שמתברר בהליך משפטי . אותו מכתב יכול לשמש אותי בתביעת פיצויים כי יש כאן הפרת חובה חקוקה של שוטר שאוסר לתת שירות ציבורי מפלה, נגוע במשוא פנים ובשל עניין אישי. המשטרה סייעה לפרודי בנפרד להתערב בהסדרי ראייה שטרם הוחלט עליהם בבימ"ש ופתחה נגדי בהליכי חקירה תחת אזהרה כולל צילומים ותביעות אצבע - על יום אחד בלבד שנצבר ממנו לראות את הילדה בגלל שהיא חולה!, ובעקבות התערבות זאת, הגשתי תלונה במח"ש ועל תלונה זו הם "תפרו לי תלונה" בגין איומים על עובד ציבור. כל זה נעשה לא ברשלנות אלא במזיד. אני מתכננת לתבוע ללא ייצוג משפטי מאחר בעקבות החקירות שהתנהלו נגדי איבדתי פרנסה ואין לי יכולת כלכלית. השאלה שלי האם אני יכולה לתבוע את הגורמים האחראים בעוולת הנגישה? מה הנדון של תביעת הפיצויים כאשר מדובר בעובדי מדינה ספיצפיים כאשר הליכי החקירה נעשו בידיעה כי הם מתכוונים לגרום לי נזק?.
עוולת הנגישה ‏(עו"ד חיים קימלמן )
12:04

עוולת הנגישה

שיילי שלום
פורום זה עוסק בתביעות פיצויים בגין נזקי גוף.
נא הפני שאלתך לפורום המתאים.
בהצלחה.
15:18

עוולת נגישה

מציע שתפנה לעיין בספרו של ד"ר אבישי אדד "שימוש לרעה בהליכי משפט: הגנה נזיקית מפני ניצול לרעה של זכות הגישה לערכאות" (2011).

יש פרק שלם ומקיף העוסק בעוולה. לפי מה שנכתב שם, נראה שבמקרה שציינת - ניתן להגיש תביעה בנגישה, אף שתוכל להסתפק בתביעה בעוולת רשלנות.
לראש הפורום >

מידע על עו"ד דיני נזיקין/תאונות דרכים/רשלנות רפואית