פורום סרטן ריאות וניתוחי ריאה – כירורגיה חזה

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
פיענוח CT ‏(יובל)
12:33

פיענוח CT

בבדיקת CT שעשו לי לפני חודשיים התגלה נגע בקוטר 8 ממ RML באונה תיכונה. רופא הריאות שלח אותי לעוד בדיקה בעוד חודש ואמר שאם הנגע יגדל יש צורך בניתוח. מרוב שהייתי בשוק לא הספקתי לשאול אוץו כמה שאלות. איזה ניתוח זה? מה הסיכוי שזה סרטן, או שאשאל אחרת: יש סיכוי שזה לא סרטן?
נגע ‏(פרופ' ילין)
12:46

נגע

אין לי שום רקע עליך. מטרת בדיקת ה-CT החוזרת היא לראות אם הנגע גדל ואז החשד שמא מדובר בתהליך סרטני גובר. במידה וזה מה שיקרה, ניתן במקרים מסויימים לנסות ולדגום בעזרת מחט בהכוונת CT, או לבצע ניתוח לכריתת מקומית שת הנגע בדיקתו במיקרוסקופ לשם אבחון מדוייק והחלטה על טיפול.
רקע ‏(יובל)
13:54

רקע

קצת רקע: בן 53, מעשן כבד כ-30 שנה. אם הנגע יגדל האם רוב הסיכויים שזה סרטן? אם הוא נניח יגדל ל-12 ממ האם זה נחשב שהמחלה התגלתה בשלב מוקדם או שזהו כבר שלב מתקדם? אם הנגע יוצא במלואו האם יש סיכוי לריפוי? האם צריך כימו? סליחה על מבול השאלות, אני פשוט בחרדה נוראית...
נגע ‏(פרופ' ילין)
15:01

נגע

השאלות אכן מעידות על חרדה, אך הן מקדימות את המאוחר. אני מציע שתמתין לתוצאות בדיקת ה-CT. ייתכן ואז יהיה צרור של שאלות אחרות.
תודה רבה. נקווה לטוב. (ללא תוכן) ‏(יובל)
15:14

תודה רבה. נקווה לטוב.

15:16

אולי רק תוכל להגיד לי...

אם 8 ממ נחשב שלב מוקדם או מתקדם?
נגע ‏(פרופ' ילין)
16:08

נגע

אם בסופו של דבר יתברר שמדובר בסרטן ריאה, אזי מרבית הסיכויים שמדובר בשלב מוקדם.
המון תודה ד"ר ילין (ללא תוכן) ‏(יובל)
16:18

המון תודה ד"ר ילין

לראש הפורום >

מידע על רופאים מנתחי לב ריאה