פורום סרטן ריאות וניתוחי ריאה – כירורגיה חזה

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
כאבים בחזה ‏(בוקי)
19:12

כאבים בחזה

בן 50 מאובחן בפיברומיאלגיה וצפיפות עצם נמוכה כמו כן מעי רגיז וטרינר פוינט בשרירי הלעיסה במעקב לשלילת מחלת פאגט אלק פוספט תקין צריך לבצע בדיקת דם שיחליף עצם כדי לשלול סופית.
מזה 3 חודשים כאבים בחזה לא יודעים אם לשייך לפיברומיאלגיה או למקור אחר כיוון שכאבי חזה יכולים להיות בפיברומיאלגיה אך לא שכלים. בירורים שעשיתי עד כה זה בדיקה אצל קרדיולג ששלל בעית לב עקב אורך הזמן בה קיימת הבעיה. כמו כן עקב לאקו לב במנוחה שיצא תקין , מבחן מאמץ תקין.
בצעתי ct בטן-חזה-אגן ובפענוח חזה עם חומר ניגוד כתוב:מבנה תקין של הגומחות העל בריטיות,האקסילות,המדיאסטינום ושערי הריאות.בריאות יאווררו יתר.שינוים פיבורוטים בפסגות.ללא ברונכיאקטזיות,וללא ממצא גושי. לב -פריק רד ,ופל וירה תקינים.ללא הרס גרמי.בוצע מיפוי עצמות פענוח חזה:הודגמה קליטת יתר דיפוזיה לאורך צלע 1 משמאל שיתכן וגברה מעט.
הכאבים קיימים 24 שעות ביממה. לעיתים חזקים יותר לעיתים פחות מתגברים בנשימות עמוקות,חשיפה של החזה לקור קור מזגנים בתנעות שמערבות תזוזה של החזה התכופפות הרמת ידים וכו. ולחיצה על המקום.
ניתנה ארקוקסיה ל-10 ימים ע״י ראומוטולוגית ללא הועיל.
שאלתי על סמך תלונתי ו ct. חזה האם יתכן שבעיה נובעת מהריאות ,מבית החזה ואם כן אשמח להסבר מה יכולות להיות האופציות כמו כן האם יש סיבה לדאגה מפיענוח ct. ואיך ממשיכים בבירור.
כאב ‏(פרופ' אלון ילין )
15:09

כאב

בדיקת ה-CT לפי הפיענוח שציטטת, היא למעשה תקינה ואינה מעידה על ממצא כלשהו המסביר את הכאב.לא ברור לי מהות הקליטה במיפוי בצלע 1 ולמה הרופאים שלך משייכים אותה. לא נראה לי שהפתרון יימצא אצל כירורג חזה.
לראש הפורום >

מידע על רופאים מנתחי לב ריאה