פורום סרטן ריאות וניתוחי ריאה – כירורגיה חזה

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
12:13

פנאומוטורקס - הייתכן וגם בריאה השנייה?

שלום פרופסור ילין,

אני בן 22, לא גבוה ולא מעשן אבל רזה. ללא מחלות, בעל רקע בריאותי תקין לחלוטין עד לפני כחודשיים.
לפני כחודשיים הגעתי לביה"ח איכילוב עם כאבי תופת ביד שמאל ובחזה, ואובחנתי עם פנאומוטורקס ספונטני בצד שמאל שגרם ללחץ על הלב. לאחר כשבועיים, המקרה חזר על עצמו ושוב הגעתי לאיכילוב. בשני המקרים טופלתי בחמצן 100% והשגחה.
לאחר מכן עברתי ניתוח בריאה השמאלית במחלקת ניתוחי חזה ולב, במהלכו "גילחו" לי חלק מהאונה העליונה של הריאה ו"הדביקו אותה". ההתאוששות הייתה לא קלה בלשון המעטה, אבל עברנו את זה והייתי בטוח שאוכל לחזור לחיי הרגילים.

חזרתי לעבוד לאחר חודש וחצי במנוחה, הייתי עם ביטחון מלא שהכל בסדר, ופתאום תפסו אותי כאבים דומים בצד ימין. ממש הרגשתי שמשהו מתפתח בריאה. מאחר והכאבים היו נסבלים והרגשתי שלא נפער חור (או יותר נכון, שלא הייתה בריחה של אוויר) ואין מקרה של פנאומוטורקס עדיין, החלטתי להמתין וללכת למחרת בבוקר לרופא המשפחה בקופת חולים. הוא שלח אותי לצילום. בצילום לא נמצא דבר.

מאז אני מרגיש שאירוע דומה עלול להתרחש בכל רגע גם בריאה הימנית וכל כאב קטן בעבודה מקפיץ אותי. אני חושש מזה מאוד, מה גם שאני עלול לאבד את מקור הפרנסה שלי במידה ויתרחש אירוע דומה, ולכן אני פונה אליך.
מה הסיכוי שיהיה לי פנאומוטורקס גם בריאה השנייה פתאום? האם לדעתך אני צריך באמת לחשוש מזה?

בברכה,
א'.
צד שני ‏(פרופ' אלון ילין )
14:24

צד שני

לצערי זה בהחלט אפשרי שיהיה פנוימותורקס גם בצד השני. הסיכויים לכך עלולים להגיע עד 10%. לא מזמן ניתחתי בחור עם סיפור דומה לשלך ובמהלך ההתאוששות מהניתוח, עוד בבית החולים, הופיע פנוימותורקס בצד השני.
לראש הפורום >

מידע על רופאים מנתחי לב ריאה