פורום רפואת שיניים

ד"ר גיל פיינר,מנהל פורום רפואת שיניים

מנהל הפורום 
ד"ר גיל פיינר

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
18:44

טיפול שורש צילום

שלום
עשיתי צילום פנורמי וצילומי נשך,
יש לי חור בשן הניב בלי כאבים,הכאבים רק בהכנסת אוויר קור וחום,
הרופא הסתכל בצילום של השן ואמר שכדי לעשות טיפול שורש ,השאלה שלי זה איך אני יכולל היות בטוח בזה שצריך טיפול שורש או לא צריך ?

תודה
צילום טיפול שורש ‏(ד"ר גיל פיינר)
11:57

צילום טיפול שורש

שלום סרג'יו,
מובן שבלי ללמוד רדיולוגיה אורלית לא תוכל.
כאופציה אחרת, תוכל או לפנות לדעה שנייה, או, בהנחה שאתה סומך על רופא השיניים שלך ( אחרת למה אתה שם?) לשוחח אתו לנסות להציל את השן מטיפול שורש- לנסות פרוצדורה בשם "כיפוי מוך" למשל.
לפעמים צילום לא מגלה את כל האמת, לטוב ולרע. בעקרון הסיפור הקליני פותח דלת לאפשרות שאולי אין צורך בטיפול שורש!
המלצות תמוהות ‏(אנדודונט)
08:13

המלצות תמוהות

דר גיל היקר
לא ברור איך אתה יכול לקבוע, על סמך מה שנכתב למעלה, מה הסיפור הקליני??
כמו כן איך אתה יכול לומר, ללא כל נתון אמיתי, כי יש אפשרות שאולי אין צורך בטיפול שורש.
ייתכן ומדובר בפולפיטיס בלתי הפיכה אסימפטומטית המחייבת טיפול שורש גם ללא כל סימפטום. גם לא ברור על סמך מה אתה ממליך על כיפוי מוך ללא כל בדיקה. זוהי פרוצדורה לא פרדיקטבילית עם פחות מ 70% הצלחה לאורך 3 שנים.
אני ממליץ להיזהר לפני שאתה מעביר ביקורת על אבחנה ותכנית טיפול של רופא אחר מבלי שלכל הפחות בדקת את המטופול
האמנם תמוהות? ‏(ד"ר גיל פיינר)
12:33

האמנם תמוהות?

שלום אנדודונט,
לא נעים לי לנהל דיון אבחנתי כאן ואין זה גם המקום, תוכל ליצור עמי קשר ונשוחח בשמחה.
אבל:
א. אם קראת בעיון את תשובתי, המלצתי לשוחח עם הרופא על אופציות נוספות, לאור הסיפור הקליני שקיים בפנייתו!
ב. מניסיון של עשרות שנים ועשרות כיפויי מוך, ישירים ועקיפים, כנראה שכולם(!) נופלים אצלי ב30% הצלחה.
ג. היכן כאן הביקורת? לטפל אצל רופא אמון עליך? הרי בגלל נושא זה פנה אלי ככל הנראה. להיות מסוגל לשוחח עמו על אופציות נוספות?
לראש הפורום >

מידע על רופאי שיניים