פורום רפואת שיניים

ד"ר גיל פיינר,מנהל פורום רפואת שיניים

מנהל הפורום 
ד"ר גיל פיינר

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
20:58

יש הגיון לעשות שתל וכתר לשן טוחנת אחרונה?

שלום. שן טוחנת אחרונה שלי נשברה.קבלתי הצעה לעשות עקירה ואחכ שתל ואחכ מבנה וכתר.
האם הגיוני להשקיע כ-9000 ש"ח לכל התהליך הזה? למה לא להסתפק בעקירה , הרי זו שן אחרונה.
אשמח לשמוע דעתך.
שתל בשן אחרונה ‏(ד"ר גיל פיינר)
18:47

שתל בשן אחרונה

אין הכרח לשקם שן זו. ישנם מצבים בהם כדאי, מומלץ ולעיתים אף הכרחי. תלוי במצב הפה הכללי וגם בדעת המתרפא
05:36

שן קידמית יפה עם חור גדול

שלום רב, עשיתי סתימה לפני שלושה שבועות ולאחר מכן היתה לי רגישות לקור במשך שבועיים ועבר. הלכתי לרופא והוא עשה לי בה בדיקה והיתה לי רגישות כאשר דפק לי בשן ובצילום ראו שהסתימה קרובה למוך השן. הוא אמר לי שאני צריכה טיפול שורש.
למחרת הלכתי ליעוץ אצל רופא אחר והרופא אמר לי לקחת אוגמנטין שבוע ורק אם לאחר נטילת האנטיביוטיקה ימשיך הכאב אז לעשות טיפול שורש.
אני מבולבלת ומדוכאת ולא יודעת מה לעשות כבר. האם תוכל לעזור לי ולהגיד לי מה הכי כדאי לי לעשות? האם לחכות וליטול אנטיביוטיקה או ישר לעשות טיפול ולא לחכות? (אני מפחדת שהשן תשחיר) ומצד אחר אני בחורה צעירה עם שיניים יפות סך הכל ורק המחשבה על כתרים מדכאת אותי ומבאסת אותי.
טיפול שורש עכשיו? ‏(ד"ר גיל פיינר)
11:04

טיפול שורש עכשיו?

שלום לך.
קודם כל, אין מקום לדיכאון ויש פתרונות לשן משחירה, אם זה יקרה חס וחלילה.
זמן, זמן, זמן. אין שום יתרון בביצוע טיפול שורש כרגע. המתיני, הגוף יכול לפתור חלק מהבעיות בעצמו.
אני הייתי ממתין עם השן כחודשיים שלושה. אני מבין שכרגע יש כאב רק אם נוקשים עליה - אז לא לנקוש! כמו כן, בשן קדמית, יש מצבים, לא הרב אמנם , שבהם, גם אחרי טיפול שורש אין חובה לבצע כתר. בקיצור- סבלנות
23:42

שאלה נוספת בבקשה

נטלתי אנטיביוטיקה כמו שהרופא השני המליץ לי ואני בינתיים מחכה... בהמשך לסיפור שלי, אין לי כאבים אלא רק אם אני נוגסת בעוגייה ממש קשה לדוגמא, ויכול להיות שצבעה של השן טיפה השתנה. האם זה לא סממן שהמוך של השן מת?? ובהמשך לתשובך שאמרת לי לחכות חודשיים שלושה- לחכות עד שמה יקרה?
תודה רבה, ליאת
לראש הפורום >

מידע על רופאי שיניים