פורום מקרקעין

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

הודעה/מחבר
תאריך ושעה
תמ"א 38 ‏(עומר)
14:15

תמ"א 38

אני מסרב לתמ"א 38 בבניין שלי כי אני חושב שהתמורה לא מצדיקה את הבלגן והטרחה שייגרמו לי בחודשי העבודה.האם השכנים האחרים יכולים לתבוע אותי כדי לקבל את רצונם או לכפות עלי אותו?
סירוב לתמ"א 38 ‏(עו"ד לירן זילברמן)
10:19

סירוב לתמ"א 38

שלום עומר,
ככל שמדובר על ביצוע תמ"א 38 בדרך של חיזוק הבניין הקיים (ולא הריסה ובניה), הרי שאם יש רוב של שני שליש לפחות מבעלי הזכויות בבניין שרואים בתנאים שהוצעו לכם כתנאים טובים אז, לכאורה, מדובר בחזקה שאכן התנאים טובים דיו באופן שניתן לחייב את הסרבנים לחתום על אותה עסקה. יחד עם זאת, אם התנאים רעים מאד לדעתך הדברים ייבחנו בפני המפקח על הבתים המשותפים ככל שיגישו נגדך תביעה. מצד שני, נשאלת השאלה באיזה שלב מדובר? האם הרוב כבר חתמו על הסכם עם קבלן? אם לא, אולי תוכל לקדם מהלך של הבאת הצעה מקבלן אחר שיציע כפי שאתה סבור או קרוב לכך ובכך תשכנע את שכניך להצעה טובה יותר. כדי לסייע לך נקודתית צריך להיכנס לעובי הקורה ובכלל מומלץ כי תפנו, הדיירים בכלל ואתה בפרט, לקבלת יעוץ וליווי משפטי בכל המהלך. משרדנו מתמחה בליווי פרויקטים של תמ"א 38 וכמובן ישמח לסייע לך ככל הניתן. לרשותך, עו"ד לירן זילברמן

מידע על עורכי דין - דיני מקרקעין