פורום מקרקעין

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

הודעה/מחבר
תאריך ושעה
קרקע חקלאית ‏(דודי)
12:37

קרקע חקלאית

שלום רב
לאחרונה השתחרר לי חסכון (150 אל"ש) והמליצו לי להשקיעו בקרקע חקלאית במקום לסגור אותו בעוד חיסכון או פק'מ, האם עלי לקחת עורך דין שיטפל בקניית הקרקע? מה קורה עם ייעוץ לגבי כדאיות, האם אותו עו'ד גם נותן ייעוץ בנושא זה? שוחחתי כבר עם מספר חברות בתחום ונקבעו לי פגישות לטענתם יש עו'ד שמטפל בהעברת הקרקע מטעמם, ברור לי שיש פה ניגוד אינטרסים, שוב, האם עו'ד מקרקעין מטפל בכל הנושאים מכדאיות, דרך בדיקת החוזה וכלה בהעברת הקרקע מול החברה והמינהל?
תודה, דודי.
רכישת קרקע חקלאית ‏(עו"ד לירן זילברמן)
15:16

רכישת קרקע חקלאית

שלום דודי,
לגבי כדאיות מבחינה מסחרית, כלומר, האם כדאי לקנות קרקע חקלאית לעומת דירה או השקעה אחרת כמו בורסה וכן הלאה - אף אחד לא יכול לנבא או להבטיח שהיעוץ שלו טוב יותר משל אחרים. יחד עם זאת, הסיבה המהותית שבגינה קריטי לקבל יעוץ משפטי וליווי בעסקה כזו היא כדי לדעת בראש ובראשונה מה אתה קונה, להבין את ההשלכות ואת יכולת המימוש שלך של הקרקע בזמן הנראה לעין ולהבטיח שמה שאתה קונה הוא אכן קרקע ולא כל מיני "זכויות" עתידיות או "יחידה" פוטנציאלית ועוד כל מיני סוגי הגדרות לעסקאות מהסוג הזה. לעיתים קורה שלא מעט מהחברות אינן מוכרות את הקרקע או חלק יחסי ממנה אלא "זכות ליחידת דיור", משמע, אינך רוכש בעלות או זכות לבעלות אלא זכות אחרת ולכך יש השלכות חשובות שחשוב שתבין אותן. משרדנו מתמחה, בין היתר, בליווי עסקאות מסוג זה ומכיר את כל ההיבטים של העניין. נשמח לסייע ככל שתזדקק. לרשותך, עו"ד לירן זילברמן

מידע על עורכי דין - דיני מקרקעין