פורום מקרקעין

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

הודעה/מחבר
תאריך ושעה
ירושה ‏(פארי נחום)
13:34

ירושה

לאימי שתי דירות בצו ירושה מורישה לי את אחת הדירות לפני חצי שנה רצתה להעביר לי את הדירה בלי תמורה.עורך הדין משך יותר מידי זמןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןאימי כתבה בצו ירושה להעביר לי אחת משתי הדירות לפני חצי שנה יזמה האם אח יכול האם אח יכול לשנות צו ירושה שאמא כתבה אם היום היא לא מתפקדת שכלית באופן מלא ןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןן
שינוי צוואה ‏(עו"ד לירן זילברמן)
11:42

שינוי צוואה

שלום נחום,
ראשית, אני מניח שאתה מדבר על צוואה שכן צו ירושה זהו צו שניתן לאחר מותו של אדם שלא הותיר כל צוואה כשהחלוקה נעשית בין היורשים על פי דין. שאלתך נוגעת יותר לעניין של דיני הירושה אבל בכלליות אומר שעל פי חוק הירושה - צוואה שנעשתה על ידי מי שהוכרז פסול-דין או שנעשתה בשעה שהמצווה לא ידע להבחין בטיבה של צוואה - בטלה! רצונו החופשי של המצווה הינו ערך עליון בדיני הירושה. אף אחד מאיתנו, אם חלילה נגיע למצב של אי צלילות, לא היה רוצה שמישהו, גם האדם הקרוב ביותר לנו, ישנה את צוואתנו. כמו כן, תשומת ליבך שכל עוד אימך בחיים ואני מאחל לה אריכות ימים אין כל תוקף לצוואתה שכן צוואה נכנסת לתוקף עם מותו של המוריש בלבד. מכאן כנראה העיכוב שאתה מדבר עליו בהעברת הדירה אליך (לא ניתן לבצע עסקה, גם ללא תמורה, כשצד לה אינו צלול בדעתו). בכל מקרה, אם תצטרך סיוע נוסף הינך מוזמן לפנות אל משרדנו בעניין. תודה וחג שמח! לרשותך, עו"ד לירן זילברמן

מידע על עורכי דין - דיני מקרקעין