פורום מקרקעין

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

הודעה/מחבר
תאריך ושעה
00:08

דין בעלות כפולה לאחר מוות

הדירה שלי ושל אשתי, עליה השלום, רשומה על שם שנינו. כעת, משהלכה לעולמה עקב מחלה, אני תוהה האם עליי לעשות משהו כדי שהדירה תהיה רשומה רק על שמי, או שמעצם זה שמותה נרשם במשרד הפנים, הנושא מטופל? האם זאת בעיה שהיא תישאר רשומה כבעלים גם לאחר מותה?
דין בעלות כפולה לאחר מוות ‏(עו"ד אילן קרייטר)
10:09

דין בעלות כפולה לאחר מוות

1. לאחר מותו של אדם, יש לקבוע מי הם יורשיו ולטפל בקבלת צו ירושה אם הוא לא הניח צוואה או צו קיום צוואה אם הוא הניח צוואה.
2. במקרה של אשתך, אם היא עשתה צוואה, יש לדאוג לקבל צו קיום צוואה ולפיו ייקבעו כיורשים מי שצוינו בצוואה כיורשים. ואם היא לא עשתה צוואה, ייקבעו יורשיה שהם אתה כבעלה, ואם יש לכם ילדים, הם ייקבעו גם הם כיורשים לפי חלקם.
3. לאחר קבלת צו קיום הצוואה או צו הירושה לפי העניין, יש לדאוג לכך שחלקה של אשתך ברישום הדירה יעבור על שם היורשים לפי חלקיהם.
4. ככל שלא תעשה דבר, הדירה תמשיך להיות רשומה על שם שניכם, ואולם אם תרצו למכור אותה, לא תוכלו לעשות זאת כל עוד לא יבוצעו התהליכים המפורטים לעיל.

מידע על עורכי דין - דיני מקרקעין