פורום מקרקעין

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

הודעה/מחבר
תאריך ושעה
רישום זכויות ‏(שולמית)
19:44

רישום זכויות

שלום,
התגרשתי לפני 20 שנה בשנת 1990, המחלוקת על הבית הובהרה ונפסקה בפס"ד רק ב-2007.
בינתיים הגרוש שלי בזמן שבין 1990-20014 עושה שימוש בלעדי בנכס ולא מאפשר לעשות פירוק שיתוף. כיום בת זוגו מזה 20 שנה תובעת ממני ומבני את הבית בטענה שהיא רכשה בשנת 1994 את הבית מהגרוש שלי!! האם הוא יכל למכור נכס שהוא לא שלא בשלמות לי ולילדים יש 66% .הוא פושט רגל והנאמן רוצה לקחת את חלקו מהבית ולכן כל התרגיל הזה...מה צריך לעשות? האם כדאי גם להתלונן במשטרה על כך? התביעה מוגשת למחוזי..תודה
רישום זכויות ‏(עו"ד אילן קרייטר)
19:32

רישום זכויות

עקב מיעוט פרטים ומבלי לראות מסמכים - קשה לתת תשובה ספציפית. גם לא ציינת מה נפסק בשנת 2007.
2. אוכל לומר כך: יש להניח שנפסק שהדירה תחולק בין הצדדים לפי חלקם בה. אם כך, הגרוש שלך אינו רשאי למכור לבת זוגו את הבית כולו אלא רק את חלקו.
3. אשר לחלקו - במקרה של פשיטת רגל יכול הנאמן לקחת ממנו את חלקו.
4. כדי לברר את העניין כדאי ליצור קשר עם הנאמן ולברר יחד אתו מה עושים כך שבמקרה של מכירת הבית, תקבלי את את חלקך והנאמן יקבל את חלקו. כללית, ככל שיש בידך פסק דין הקובע את החלוקה ביניכם, צריך לפעול למינוי כונס נכסים למכירת הנכס - או להשתמש בשירותיו של הנאמן שממילא יש לו עניין בביצוע פירוק השיתוף בפועל.
5. רצוי מאוד שתהיי מיוצגת בידי עורך דין המתמחה במקרקעין.

מידע על עורכי דין - דיני מקרקעין