פורום כירורגיה - ילדים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
אודה לעזרה ‏(אורלי)
00:00

אודה לעזרה

שלום וברכה, בתור כירורג שמתמחה בילדים ברצוני לשאול כיצד משכנעים נערה בגיל ההתבגרות להיבדק אצל רופא באיבר מוצנע? ביתי "אבחנה לעצמה" שערה הפוכה בעצם הזנב.. אני מאוד דואגת... מדובר באבחנה של ילדה בת 15 זה יכול להיות 1000 דברים אחרים. היא לא מוכנה בשום פנים ואופן להיבדק גם לא אצל רופאה, חודש שלם של שכנועים. שבוע שעבר היינו אצל הרופא והיא לא שיתפה פעולה. מנסים להסביר שמדובר בבריאות ובושה זה לא במקום כלל אבל היא בשלה. האם יש לך עצה? היא בטוח לא הנערה הראשונה שמתביישת. תודה ולילה טוב.
"טיפשעשרה" ‏(ד"ר נדב סלייפר )
06:28

"טיפשעשרה"

שלום לך,
צר לי, אבל לי פתרון קסם.
בגיל העשרה הנערים והנערות חווים שינויים בגופם וצריכים להתמודד איתם, עם המוסכמות, עם החינוך שישנם איברים פרטיים שאין לחשוף אותם לזרים, ואז, במקרה כמו זה של ביתך, צריך להפוך ולחשוף את המקום בפני זר.

ראשית, אם אכן מדובר בשערה הפוכה, מה שקרוי בשפה מקצועית, סינוס פילונידאלי, אין מדובר במקרה חירום, אלא אם המקום מזדהם, ואז הרגישות, אי הנוחות והכאב, יעזרו לה להתגבר על הבושה.
לפני כן, יתכן והיא תאפשר לאם או לאחות גדולה לראות את המקום, ולפעמים התאור של מה שנראה מספיק.
במידה ויש ספק, אין ברירה וצריך לנסות לשכנע אותה. מה שחשוב להדגיש הוא שלא צריך לחשוף את כל האזור, אלא ממש מקומית את אזור עצם הזנב.
בהצלחה
לראש הפורום >

מידע על כירורגים לילדים