פורום מרפאות שיניים - רפואת שיניים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
11:23

צילומי שיניים לילדים

אתמול הגעתי עם הבת שלי , בת 5, לראשונה לרופא שיניים לאחר שמצאתי חור בשן תחתונה. הרופא מבקש לעשות צילומי שיניים במרפאתו. האם זה נחוץ ? הרי רואים את הסתימה (הוא עצמו מצאה עוד אחד) וגם עולה שאלת הקרינה בגיל צעיר. תודה
צילומי שיניים ‏(ד"ר בקיש יוסף )
08:50

צילומי שיניים

החשש מפני נזקי קרינה הוא נחלת ציבור רחב. תאי העובר וילדים המתחלקים בקצב מהיר רגישים בהרבה לנזקי קרינה מאשר מרבית רקמות הגוף הבוגר. יחד עם זאת יש להעמיד את הדברים על דיוקם ובפרופורציות הנכונות.
גופנו חשוף לקרינת רקע טבעית בשיעור ממוצע של למעלה מפי 5 (!) מאשר כל הקרינות הרפואיות גם יחד, [לא רק זו של רפואת שיניים, אלא בכלל !].
מקורות הקרינה הטבעית הן בראש וראשונה הקרינה הקוסמית המגיעה אלינו מהכוכבים שמסביבנו, קרינה שמקורה במחצבים הקיימים באבני בנייה, ומחלקיקים רדיואקטיביים שבאוויר, במים, במזון. כל מקורות הקרינה הטבעיים האלה, המכונים ״מייננים״.
חושפים את גוף שלנו לפי 75 (!) ״יחידות של קרינה״ במשך תשעת חודשים, בהשוואה ל״צילום סטאטוס״ אחד [אותו לוח פלסטיק קטן עליו מסודרים 16-20 צילומי שיניים קטנים].
אין כל סיבה לחשש מפני צילומי רנטגן נחוצים המבוצעים נכון.
צילומי שיניים יבוצעו רק לאחר בדיקה קלינית, ע״פ הממצאים בבדיקה יקבע רופא השיניים איזה צילומים לבצע; הדבר נתון לשיקולו של הרופא, ועליו לקבל את מירב המידע במינימום של צילומים. אם זו מתרפאה חדשה, סביר כי הרופא ימליץ על שני צילומי נשך.
חשוב להדגיש כי אין היגיון בהימנעות מצילום על חשבון טיב הטיפול. יש לזכור כי וויתור על צילומים נחוצים עלול להביא לאבחנה שגויה, לתכנית טיפול מוטעית ולטיפולים לקויים.
לראש הפורום >

מידע על מרפאות שיניים