פורום מרפאות שיניים - רפואת שיניים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
14:07

טיפול חניכיים בשליש ראשון של היריון

אני בהיריון שליש ראשון ויש לי בעיות בחניכיים. יורד לי דם בכל צחצוח ואני רואה נסיגה של החניכיים בעיקר בלסת התחתונה. האם יש טיפול שאני יכולה לעשות שהוא מספיק בטוח לטיפול בחניכיים ועד כמה הבעיה תחמיר אם אני אחכה לאחרי הלידה?

טיפול חניכיים ‏(ד"ר בקיש יוסף )
08:47

טיפול חניכיים

הסרת אבנית בתדירות גבוהה מהרגיל - אפילו פעם בטרימסטר. הטיפול לא מזיק לשיניים או לחניכיים, שכאמור בגלל השינויים הורמונליים בהריון, הינן לרוב דלק=תיות וכואבות יותר מהרגיל. במצבים חמורים של דלקת חניכיים יש ושכיחות גבוהה יותר של לידות מוקדמות ולפגים (פי 7-10 מהרגיל!).
עצה חשובה : לא לצחצח שיניים אחרי כל הקאה - כך בעצם את משפשפת שיניים עם חומצה... וגורמת לההתמוססות השן. גם שפשוף בחוזקה או צחצוח מספר גדול של פעמים ביום גורם לשחיקה מיותרת של השיניים.
לכן מומלץ לאחר כל הקאה ללעוס מסטיק בלי סוכר, לשתות הרבה מים, לשטוף את הפה במים או בשטיפת פה המכילה פלואוריד (הפלואוריד מתקן את נזקי החומציות והחיידקים, מחזק את השיניים ומרענן את הפה). מומלץ גם לעבור לתזונה עם מעט חומצות ומעט סוכרים ופחמימות. תזונה בריאה מורכבת למשל מדברי חלב וגבינות, ירקות ופירות לא חומציים, אורז, תפו"א וכו').
לראש הפורום >

מידע על מרפאות שיניים