פורום אופטומטריה - משקפי ראייה ושמש ועדשות מגע

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
13:49

קביעת מרשם (BALANCE)

להלן מרשם שהיה כל החיים :
Right: -10.00/-7.00/110
Left: -2.5/-0.25/35
איזה מספרים היתם נותנים לעיין R להכנת משקפיים: האם BALANCE או משאירים אותו מספר או נותנים מספר קטן יותר?
אם BALANCE אז למה? אני שואל כי עיין R יכולה לראות למשל כמה אצבעות יש על היד. והאם הינו נותנים מספר ( אפילו קטן יותר) זה לא היה עוזר לראיה דו עינית?
תודה מראש
מרשם אניסומטרופי ‏(דנה גוטהילף-נזרי)
14:08

מרשם אניסומטרופי

לילי שלום. לפי שאלתך אני מניחה כי את אופטומטריסטית. האם אני צודקת? בכל אופן מקרה שכזה חייב לידון מול פציינט תוך לקיחת נתונים רבים בחשבון ובחינתם בדקדקנות(ראיה דו עינית - בחינה מדוקדקת, תגובת פציינט, לפעמים גילו ועוד). וודאי שלא אוכל לרשום מרשם ללקוח מבלי לבדוק את הפציינט. בחברת "מעבדות אסילור" צוות תמיכה מקצועית בו חברות אופטומטריסטיות מורשות שיסייעו לך אם את אופטומטריסטית או לאופטומטריסט שלך בשמחה, בבחינה דקדקנית של המקרה.
14:43

קביעת מרשם (BALANCE)

לא, אני ממש לא אופטומטריסט, אבל עבדתי באופטיקה. וכמובן שלא תעני לי בצורה מדוייקת אבל את בטח יודעת מה באופן ככלי בד''כ עושים?
מרשם ‏(דנה גוטהילף-נזרי)
17:18

מרשם

וואו, אז יש לך ידע רב בהרבה משל רוב האנשים. שוב, לא אוכל לרשום איזה מרשם הייתי נותנת ללא בדיקה מקיפה, זה יהיה מאוד לא אחראי מצידי. אחד הדברים החשובים הם בן כמה אתה ועם מה הלכת עד כה ובמשך כמה זמן וכן בדיקות דו עיניות מקיפות בהרבה מהאם העין תורמת או לא (ומה קובע אם היא תורמת? זה הרבה מעבר לחדות). כל אלה ועוד יאפשרו קביעה רצינית של מרשם. אנא הבן שאין ביכולתי לענות תשובה רצינית מעבר לכך ללא בדיקה או שיחה עם האופטומטריסט הבודק לפחות.
לראש הפורום >

מידע על אופטומטריסטים